Larry Cohen 77 Yaşında Hayata Veda Etti

25.03.2019 11:17
Larry Cohen 77 Yaşında Hayata Veda Etti

Korku ve gerilim türündeki filmlerin usta yönetmeni Larry Cohen, 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Özellikle It’s Alive, God Told Me To ve The Stuff gibi önemli filmlerinde yönetmeni olarak bilinen Larry Cohen’i en son senarist olarak 2009 yapımı Matthew Lillard ve Deborah Kara Unger’ın rol aldığı Silinmiş Mesajlar ile, aynı yılın yapımı Dean Cain ve Michael Eklund’un rol aldığı Kumarbaz Kız ve Silahşör filminde gördük. Yönetmen olarak ise, 2006 yılında Beni de Al, 2005 yılında Korkunun Ustaları, 1996’da Harbi Gangsterler ve 1995’te As Good as Dead’de çalışmıştı. Ünlü yönetmenin ayrıca, Telefon Kulübesi, Ölüm Hattı, Dehşet Odası gibi birçok önemli yapımda da imzası bulunuyordu.

 

15 Temmuz 1941'de New York’ta doğan ünlü senarist ve yönetmen, eğitimini The City College of New York ve New York University’de tamamlamıştır. Tam ismi Lawrence G. Cohen’dir. 1960’larda TV dizilerinde senarist olarak meslek hayatına başlayan, korku filmlerinin vazgeçilmez yönetmeni, çalışmalarının çoğunu doğup büyüdüğü şehir olan New York’ta gerçekleştirmiştir. Ünlü yönetmenin hayatını ve işlerini anlatan “King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen” isminde bir belgesel de bulunmaktadır. 23 Mart 2019 tarihinde Los Angeles, California’da hayata veda etmiştir.

 

Larry Cohen, yazmak hakkında “Bazı çocuklar beyzbol’da, bazıları da piyano çalmakta iyidir. Bazı çocuklar ise matematikte çok kötüdür. Yazmak, içten gelen bir şeydir.” şeklinde konuşmuştu.