Sinemalar.com

3 yanlış 1 doğru eder mi?

3 yanlış 1 doğru eder mi?
6 Mayıs 2009

Emre Akay’ın yönettiği ve Tarık Ündüz, Yıldız Asyalı, Hasibe Eren ile Salih Kalyon’un oynadığı  yılın gençlik filmi Adab-ı Muaşeret, 15 Mayıs 2009’da Medyavizyon Film dağıtımıyla Yerli Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

“ADAB-I MUAŞERET” 29 Şubat Lisesi'nde kızlar ve erkekler arasında kurulmuş iki ayrı grubun maceralarını konu alıyor.

 

Matematik öğretmeni olan babası Nurettin Bey’le (Salih Kalyon) birlikte okul değiştirme rutinlerinin sıklaşması Aykut'u (Tarık Ündüz) bunaltmaya başlamıştır. Ne var ki bu sefer yapacakları okul ve şehir değişikliği, Aykut’un hayatında bambaşka bir kapı aralayacaktır.

 

Zeynep (Yıldız Asyalı), kızlardan oluşan “Adab-ı Muaşeret” adlı çetenin lideridir. Adap kızlarına karşı direnen grupsa, okulun asi öğrencilerinden Eko’nun (Bora Akkaş) liderliğindeki “Mokokolar” çetesidir. Bu iki çete arasındaki ezeli rekabet, sene boyunca birbirinden eğlenceli atışmalara sebep olacaktır.

 

Öğrencilerin kafalarına göre hareket ettikleri çivisi çıkmış bu okulu hizaya sokmak üzere yeni görevine başlayan Nurettin Bey’i zor günler beklemektedir. Fakat en büyük desteği okulun kıdemlilerinden Edebiyat öğretmeni Fatma Hanım (Hasibe Eren) nam-ı diğer Miss Piggy’den görecektir.

Tüm yorumlar (15)

Avatar
uffsnanebslk (Figuran) | 27 Temmuz 2010, 13:46

Pek film gibi deildi  yani biraz kısa gibi geldi ama güzeldi her okulda olan insanları anlatmışlar beğenme seviyem orta yani

Cevap Yaz
0
0
AlicemirnawCullen (Dublör) | 5 Mayıs 2010, 18:06

ilk izlediğimde beğenmemiştim doğal olarak. ama sırf bora akkaş için tekrar izledm.aslında o kadar da kötü değil.oyuncular iyi de saçmalamışlar yani.sonunu beğenmedim zaten.o yıldız denen kıza uyuz olduğum içindir heralde.

Cevap Yaz
0
0
AlicemirnawCullen (Dublör) | 5 Mayıs 2010, 18:07

ama çılgın dersane sapıklığı kadar rezil de değildi açıkcası.

1
0
Ecem-ile (Amatör) | 9 Haziran 2009, 11:39

Gittim. Gideceklere de gitmeyin derim. Paranız boşa gitmesin derim çok fazla film eleştirmeyen geneline gitmeye çalışan biri olarak üstelik. Salih Kalyoncu ve Hasibe Eren'i severim bencede okumadan oynamaya karar vermişler sonra da hadi oynayalım bari demişler gibiydi. Yazık etmişler kendilerine.Tek kelimeyle vasat ve "BERBATTTT"

Cevap Yaz
0
0
Mentor (Jön) | 8 Haziran 2009, 13:58

3 yanlış 1 doğru eder mi?
Bu söz farklı bir filmde daha kullanılmıştı sanırım...

Cevap Yaz
0
0
erkan760 (Jön) | 1 Haziran 2009, 18:18

Tam Türk filmleri iyiden iyiye belini doğrultuyor derken bu filmde nerden çıktı?Bu yapımcılar insanın sevincini kursağında bırakmasını çok iyi biliyor.Tamda Türk filmleri kaliteli bir hal almışken bu film yok yere sinemaya niye çıkarki anlamıyorum,ayrıca anlamadığım bir noktada Salih Kalyon gibi usta oyuncuların bu işi nasıl kabul ettikleridir,hiçmi bakmıyorlar senaryoya ben bu filmle insana ne verebilirim diye hiçmi düşünmüyorlar?Zaten elimizde Çılgın dersane,neşeli gençlik gibi abuk subuk filmler varken bir yenisini daha eklemek neden,neden kaliteyi hep uzaklarda arıyoruz halbuki kalite yanıbaşımızda usta oyuncularımızın ve usta yönetmenlerimizin elinde.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz