Clive Barker’dan Kan Kitabı

06.05.2009 14:18
Clive Barker’dan Kan Kitabı

John Harrison’un yönettiği ve Sophie Ward, Jonas Armstrong, Paul Blair ile Romana Abercromby’nin oynadığı Clive Barker’dan Kan Kitabı (Clive Barker’s Book of Blood), 08 Mayıs 2009’da Özen Film dağıtımıyla Özen Film - Umut Sanat tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Doğa üstü güçlerin ve olayların varlığını yıllarca süren araştırmalarıya kanıtlamaya çalışan Dr. Mary Florescu, sonunda teorilerinin geçekliğini kanıtlayabilmek için bir fırsat yakalar. Çok güvendiği dostu ve iş arkadaşı, Reg Fuller ile Tollington’da sebebi ve nasıl olduğu açıklanamayan cinayetlerin işlendiği bir eve yerleşirler. Dr. Florescu yanında içgüdülerine güvendiği öğrencilerinden birini de almıştır.  Simon McNeal, oldukça yakışıklı bir gençtir ve geçmişindeki paranormal olaylar yüzünden Mary’nin hem kişisel hem de profesyonel anlamda dikkatini çekmiştir. Mary Torrington’daki bu karanlık evin sırrını çözmekteonun medium güçlerinden faydalanmayı ummaktadır. Araştırmaları sırasında olan garip, korkunç  ve açıklanamaz durumlar Mary’i ispatları konusunda yüreklendirecektir. Fakat bu sırada Mary ve Simon’ın arasında başlayan tutkulu ilişki Tollington’daki bu garip evin tarif edilemez sakinlerini bu genç ve yetenekli adama yöneltir. Mary bu evin yolunu kaybetmiş ruhların  buluşma noktası olduğunu çok geç anlayacaklardır. Simon’ın özel güçlerinden ise faydalanma şekilleri çok acı verici ve korkunç olacaktır…

 

2007’nin Aralık ayında  Edinburgh’da başlayan çekimler Clive Barker’ın korku hikayelerinin ilk kez beyaz perdeye adaptasyonu olarak sinema dünyasında sansasyon yarattı. Matador  Pictures ve Midnight Picture Show “BOOK OF BLOOD” hikayelerinin tüm sinemasal haklarını satın almışlardı. 

 

Barker’ın uzun zamandır ortak çalıştığı  John Harrison (Tales From the Darkside, Dune the mini-series, Tales From the Crypt) filmin yönetmenliğini üstlendi ve senaryoyu  Darin Silverman ile birlikte yazdı.  Ödüllü yazar, yönetmen ve yapımcı  Clive Barker ( “Hellraiser” “Candyman” ) ise filmin yapımcısı oldu.

 

Filmin başrollerini Sophie Ward (Dinotopia, Crime & Punishment, The Nanny) , Jonas Armstrong (Robin  Hood, Teachers) ve Paul Blair (Outpost, Hallam Foe, This Year’s Love),  paylaştılar. İngiliz oyuncu  Doug Bradley daha önce Clive Barker‘ın başarılı filmi  “Hellraiser” da rol almıştı ve bu filmde de konuk oyuncu olarak rol aldı.

 

İngiliz romancı, oyun yazarı, senarist ve yönetmen Clive Barker dünya çapında fantaastik korku romanı ve sineması konusunda başarı elde etmiş “Hellraiser” ve “Candyman” gibi hikayelerin de sahibidir. Senaristin yeni çalışması “Midnight Meat Train” ise geçtiğimiz yıl Lionsgate tarafından sinemaya aktarılmıştır.