The Simpsons, Yeni Sezonlarıyla Dönmeye Hazırlanıyor!

12.04.2019 12:54
The Simpsons, Yeni Sezonlarıyla Dönmeye Hazırlanıyor!

Ekranların en sevilen ve uzun soluklu dizilerinden olan The Simpsons’a ait ilk 30 sezon, yani 660'dan fazla bölüm, 12 Kasım 2019 tarihinde Disney+ kanalında yayınlanmaya başlayacak. Daha sonra ise efsane çizgi dizi, 31. ve 32. sezonlarıyla yeniden ekranlara dönecek!

 

Fox’dan Disney+’a transfer olan yapımlardan biri olan The Simpsons’ın sevenlerine verilen müjdeye göre, dizi 31. ve 32. sezonlarının da yapılması ile birlikte 713 bölüme ulaşarak; televizyon tarihinde yayınlanmış en uzun soluklu dizi olma rekorunu bir kez daha kıracak. Animasyon komedi dalında ikonlaşan dizide, daha önceki sezonlarda olduğu gibi, baba Homer Simpson’ı Dan Castellaneta, anne Marge’ı Julie Kavner seslendirmeye devam edecek. 

 

Senaristliğini Matt Groening’in üstlendiği dizi, orta sınıf bir Amerikan ailesi örneği oluşturuyor ve bizlere Amerikan kültürü ve toplumsal yapısını parodi şeklinde gösteriyor. Homer, Marge, Lisa, Bart ve bebek Maggie’den oluşan ailenin başından geçenlerin konu edildiği dizi, Aralık 1989’dan beri devam ettiği için şimdiye kadar yayınlanan en uzun soluklu Amerikan sitcom’u olma özelliğine sahip. Bunun yanı sıra The Simpsons bugüne kadar 31 kez Emmy, 30 kez Annie ve bir de Peabody ödülü kazandı.

 

Devam sezonları için hazırlıkları başlayan Simpsonlar’ın uzun metrajlı filmi ise Temmuz 2007’de vizyona girdi ve 527 milyon dolar  hasılat elde etti. 

 

Ayrıca, Simpson ailesi Ocak 2000 tarihinden beri Hollywood’daki Şöhretler Kaldırımı’nda bir yıldıza sahip!