Netflix'in İlk Arap Yapımı Gençlik Dizisi Jinn'den İlk Fragman Geldi

22.04.2019 09:54

Netflix, farklı kültürlerden yapımları bünyesine katmaya ve küresel büyüme hedeflerini tutturmaya çalışmaya Arap yapımı Jinn ile devam ediyor. Ürdün’de çekilen dizide Petra gibi tarihi yapıları görme fırsatımız da olacak. Diziye ait ilk fragman ise yayında!

 

Kültür olarak adını pek de anmadığımız ve üç harfliler diye üstü kapalı bir şekilde bahsettiğimiz cinler, Ortadoğu’da bulunan pek çok kavim için doğaüstü bir varlıktır. (Müslüman olmayan toplumlar dahil). Akla gelen-gelmeyen her şeyi tüketen Amerikan yapımları, çoktan başka kültürlere de göz dikmişti. Önce Antik Orta-Güney Amerika kültürünü kullanan yapımcılar şimdi de dikkatlerini Ortadoğu’ya yoğunlaştırmış durumda.

 

Dizinin ana karakteri “Jinn”, bizim “cin” kavramından anladığımız varlıklara benzeyen ancak çok ufak da olsa farklılıkları olan bir karakter. Etrafında bulunanları manipüle edebilme yeteneğine sahip bu karakterin esas amacı ise dünyayı yok etmekken Jinn'in karşısında durabilecek tek güç ise, bir grup Arap lise öğrencisi! 

 

Jinn hakkında açıklama geçtiğimiz Şubat ayında yayıncı ve yapımcı kanal Netflix tarafından yapılmıştı. Henüz tam tarih açıklanmış olmasa da yakında gösterime gireceğini tahmin ettiğimiz dizinin ilk tanıtım fragmanda Jinn ve diğer karakterler hakkında fazlasıyla ipucu var. Dizinin dili ise tahmin edebileceğiniz üzere Arapça.