Woody Allen’ın Olaylı Filmini FilmNation Satın Aldı

06.05.2019 11:43
Woody Allen’ın Olaylı Filmini FilmNation Satın Aldı

Ünlü yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen’ın, “A Rainy Day in New York” isimli filmini dağıtmayacağını belirten Amazon’a, yönetmen tarafından 68 milyon dolarlık bir dava açılmıştı.


2016 yılında Allen’ın filmlerinin dağıtımını dev e-ticaret sitesi Amazon’un yapması üzerine varılan anlaşmanın ardından, Amazon Woody Allen’ın anlaşmasını, 25 yıl önce evlatlık kızı Dylan Farrow'un kendisine yönelttiği taciz suçlamalarını sebep göstererek, bu yılın başında feshetmişti. Bu fesih doğrultusunda da Amazon, Allen’ın "A Rainy Day in New York" (New York'ta Yağmurlu Bir Gün) filmini dağıtmayacağını açıklamıştı.

 

"A Rainy Day in New York" filminin hakları, bu anlaşma feshinin ardından, Avrupa ve Amerika’da farklı şirketler tarafından satın alındı. İtalya’da filmin 3 Ekim’de vizyona gireceği haberleri dolaşırken, filmin Eylül ayında gerçekleşecek olan Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapması da beklenenler arasında yer alıyor. Ayrıca, filmin haklarını Amazon’dan alan FilmNation Entertainment’ın filmi Amerika’da ne zaman vizyona çıkaracağı ise merak konusu oldu.

 

Woody Allen’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “A Rainy Day in New York”, Jude Law, Selena Gomez, Elle Fanning, Rebecca HallSuki Waterhouse, Liev Schreiber, Diego Luna, Timothee Chalamet gibi ünlü isimleri buluşturduğu güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor.

 

Filmin vizyon tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyor.