Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (10 Mayıs 2019)

10.05.2019 11:48

10 Mayıs 2019 haftasında 2’si Türk yapımı toplam 7 film vizyona giriyor.  

             

Pokémon Dedektif Pikachu 

Dedektif Harry Goodman'ın gizemli bir şekilde kaybolur. Goodman'ın 21 yaşındaki oğlu Tim babasına ne olduğunu öğrenmek için araştırmalar yapmaktadır. Harry'nin soruşturmaya yardımcı olmak isteyen eski pokémon ortağı Detective Pikachu ise kendini bir dedektif olarak kanıtlamak istemektedir. Pokémon dünyasında hiçbir insan ve pokémonun yapamayacağı şekilde, konuşarak birbirleriyle iletişim kurabilen Tim ve Pikachu, gizemi çözmek için heyecan verici bir maceraya çıkar. İnsanların ve pokémonların hiper-gerçekçi bir live-action dünyasında yan yana yaşadığı, modern bir metropol olan Ryme Şehri'nin neon ışıklı sokaklarında ipuçlarını kovalar, farklı bir dizi pokémonla karşılaşır ve şok edici gerçeği ortaya çıkarırlar. Bu öyle bir gerçektir ki, dünyalarındaki barışçıl birlikteliği yok edebilir ve bütün pokémon evrenini tehdit edebilir...

 

Adaletsiz

Bir zanlıya uyguladıkları şiddet görüntülerinin, basına yansıması sonucu açığa alınan iki polisin hikayesine odaklanan filmde adalet ve suç kavramlarına yakından bakma şansı yakalayacağız. Açığa alınan iki polis, parasız kaldıklarında kendilerini hiç ummadıkları olayların içinde bulurlar.

 

Temizlikçi

Yalnız ve güzel bir kadın olan Alice’in evli bir adamla gizli gizli yaşadığı bir ilişkisi vardır. Alice bu ilişkiyi bitirmeye çalıştığı dönemde, yaşadığı sitenin temizlik hizmetlerinde görev yapan Shelly ile tanışır. Bir kaza sonucu yüzü yanmış olan Shelly haftada iki gün, Alice’in evinde çalışmaya başlar. Ancak bu gizemli kadın sadece eve değil Alice’in hayatına da girer. Hatta onun kimliğine bürünür. Ardından geri dönüşü olmayan olaylar yaşanmaya başlar.

 

Gölge Savaşçı

Film iki hanedanın içerisinde bulunduğu iktidar savaşına odaklanıyor. Genç ve tehlikeli bir kral, Pei hanedanlığını yönetmektedir ve bu hanedanlıkta Komutan Yu tehdit altındadır. Ancak Komutan Yu, daha önceden, yaşayacaklarını öngörüp kendisine benzeyen bir gölge savaşçı yetiştirmiştir. Yetiştiği gölgesiyle düşmanlarını kandırdığı gibi, kendi kralını dahi kandırabilir. Düşmanları devirmek içib kral ve Komutan Yu bir saldırı planlamıştır ancak gölgenin de başka bir planı vardır!

 

Sihirli Oyuncaklar

Su ile temas edince rengi değişen küçük bir oyuncak olan Nathan’ın, rengi değişmemektedir. Nathan bir gün küçük bir robot olan Timebot ile tanışır ve iki kafadar birlikte bir maceraya atılırlar. Bütün macera boyunca neden renk değiştirmediğini anlamaya çalışan Nathan, bunu nasıl düzeltebileceğini araştırır. Bu süreçte birçok hayvan ve oyuncaktan yardım alacak olan Nathan’ı, Timebot’la birlikte heyecan dolu bir macera bekliyor.

 

Kulyas: Lanetin Bedeli

Çok uzun zaman önce Potifar’ın hapsettiği Kulyas cin kabilesi, günümüzde serbest kalmıştır. Fotoğraf çekmek için bir köye giden, bir grup genç, bu kabileyle karşı karşıya kalır. Cin kabilesinin bir anlaşması vardır. Her yıl bir insan kurban alacak ve aldığı bedeni kullanarak insana dönüşebileceklerdir. Fakat aldıkları bedenlerle birlikte insanoğlunun hırsını da almış olurlar. Cin kabilesinin olduğu köye gelen gençler için kabus başlamıştır; çünkü içlerinden birisi köyün soyundan gelmektedir ve gençler olacaklardan habersizlerdir. Bir kısır döngünün içerisine düşen gençler köyün sınırlarını zorlayarak cinlerin vahşetinden kurtulmaya çalışacaklardır.

 

Yuva

İnsanlardan uzakta, doğada bir başına yaşayan Veysel'in münzevi hayatı, yaşadığı bölgenin bir yatırımcı grubuna satılmasıyla son bulmasını konu alıyor. Bir süre sonra ise kardeşi Hasan gelerek oradan ayrılması için ikna çalışmalarına başlar. Yatırımcıların artan tehdidiyle birlikte karşı karşıya gelen iki kardeş, bu sırada adeta mucizevi olaylarla karşılaşacaktır.

Yuva; 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nden “En İyi Özgün Müzik” ödülüyle ayrıldı.

 

İyi seyirler dileriz.