Woody Allen’ın Filmi A Rainy Day in New York’tan İlk Fragman

18.05.2019 10:13

Ünlü yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen’ın, Amazon’un 68 milyon dolarlık bir dava açtığı “A Rainy Day in New York” isimli filminden ilk fragman paylaşıldı.


2016 yılında, Allen’ın filmlerinin dağıtımını dev e-ticaret sitesi Amazon’un yapması üzerine varılan anlaşmanın ardından Amazon Woody Allen’ın anlaşmasını, evlatlık kızı Dylan Farrow'un 25 yıl önce kendisine yönelttiği taciz suçlamalarını sebep göstererek, bu yılın başında feshetmişti. Bu fesih doğrultusunda da Amazon, Allen’ın "A Rainy Day in New York" (New York'ta Yağmurlu Bir Gün) filmini dağıtmayacağını açıklamıştı.

 

Bu anlaşma feshinin ardından Allen, Amazon’a açtığı davayla oldukça konuşulmuş, filmin ismi de oldukça bilinir hale gelmişti. Allen’ın Facebook sayfasından herhangi bir açıklama yazmadan paylaştığı yaklaşık 2.5 dakikalık fragman, filmi merak eden sinemaseverleri oldukça heyecanlandırdı.

 

Jude Law, Selena Gomez, Elle Fanning, Rebecca Hall, Suki Waterhouse, Timothee Chalamet gibi ünlü isimleri buluşturduğu güçlü kadrosuyla da göz dolduran “A Rainy Day in New York”un, karmaşık süreçten dolayı vizyon tarihi de net değildi. IMDb’nin duyurusuna göre film ilk olarak 18 Eylül’de Fransa’da vizyondaki yerini alacak.

 

Woody Allen’ın olaylı filmi "A Rainy Day in New York"un ülkemizde vizyona girip girmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Filmden yayınlanan ilk fragmanı yukarıdan izleyebilirsiniz.