Guillermo del Toro’nun Yeni Filmi Scary Stories to Tell in the Dark'a Ait İlk Uzun Fragman Yayınlandı

07.06.2019 00:10

Korku filmleri üreticileri arasındaki hatrı sayılır isimlerden olan, iki Oscar ödülü usta sinemacı Guillermo del Toro’nun hem senaryosunu hazırladığı hem de yapımcılığını üstlendiği yeni korku filmi “Scary Stories to Tell in the Dark”a ait ilk uzun fragman yayınlandı.

 

Del Toro’nun yeni filminin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden bazıları; Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Austin Zajur, Gabriel Rush, Kathleen Pollard, Dean Norris ve Gil Bellows iken; filmin yönetmen koltuğunda oturan isim ise “Future Murder”, “Troll Avı” ve “Otopsi” filmleriyle beğeni toplayan Norveçli yönetmen André Øvredal olacak.

 

Halk arasında anlatılan hikâyelerden ilham alan filmin konusu ise şu şekilde: 1960'ların son yıllarında Amerika’da huzur ve mutluluk dolu bir hayatları olan Mill Valley kasabası sakinlerinden biri olan Bellows ailesi hakkında ayyuka çıkmış bir halk hikayesi vardır. Hikayeye göre, kasabanın öte ucunda bulunan bir malikanede yaşayan Sarah Bellows, korkunç işkencelere maruz kalmıştır. Bu hikayeyi keşfeden bir grup genç, Sarah’ın yaşadığı bu esrarengiz ve şiddet dolu olayların faillerinin peşine düşer. 

 

“Scary Stories to Tell in the Dark” Amerika’da 9 Ağustos tarihinde gösterime girecek. Ancak filmin ülkemizdeki vizyon tarihi henüz açıklanmadı.