Sinemalar.com

Sweeney Todd İlk Görüntüleri

Sweeney Todd İlk Görüntüleri
22 Ağustos 2007

Johnny Depp’in Fleet Caddesi’nin Şeytani Berberi Sweeney Todd’u canlandırdığı, Warner Bros. Pictures-DreamWorks Pictures ortak yapımı "Sweeney Todd”dan ilk görüntüler yayınlandı.

Stephen Sondheim’ın ödüllü müzikal-gerilimine dayanan ve Tim Burton’ın yönetmenliğinde çekilen filmde Helena Bonham Carter da kurbanlarının cesetlerini etli turtalarında kullanan ve Sweeney’nin hem suç ortağı hem de aşığı olan şeytani ruhlu Bayan Lovett rolünü üstleniyor.

Çekimlerine 2007’nin başında başlanan filmin yıl sonunda gösterime girmesi planlanıyor. ABD’de dağıtımını DreamWorks adına Paramount’un üstleneceği "Sweeney Todd”un uluslararası dağıtımını ise Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.

Walter Parkes ve Laurie MacDonald, John Logan’ın senaryosunu yazdığı filmin yapımcılığını Richard D. Zanuck ve Logan’la paylaşıyor.

Sondheim\'ın, Christopher Bond’un oyununa dayanan Hugh Wheeler kitabından yola çıkarak müziklerini ve şarkı sözlerini yazdığı orijinal "Sweeney Todd", 1979 yılında Broadway’de sahnelendi ve 8 dalda Tony Ödülü kazandı. Bunlardan biri de En İyi Müzik dalındaydı. Gösterinin komedi, drama ve korku unsurları Sondheim\'ın film müziğini andıran çalışmalarıyla bütünlendi. Dünyada yüzlerce kez sahnelenen müzikal son olarak kısa süre önce tekrar New York tiyatro izleyicisiyle buluştu.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (12)

Avatar
JohnDepp (Dublör) | 4 Haziran 2013, 18:00

Harika..

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 15 Ağustos 2010, 05:08

johhny deepin oyunculugu gerçekten çok iyiydi ama yine oscar alamadı :).

Cevap Yaz
0
0
jackville (Star) | 11 Eylül 2008, 17:04

muhteşem üçlü ya... çok güzel film olduğunu izlemeden fragamnına bakıp anlayabiliosunuz. müzikal türünü sevmion bir çok arkadaşım bu filme hayran kaldılar... çok güzel iş çıkartmışlar...

Cevap Yaz
0
0
owlet (Dublör) | 3 Kasım 2007, 20:39

çok merak ediorum bu filmi, tim burton johnny depp ve helena bonham carter! =]

Cevap Yaz
0
0
mustafasenyaz (Efsane) | 30 Ekim 2007, 15:10

İzlemeden bir yorum yapacağım bakalım göreceğiz o kadar uçmayın bence. Teşekkürler emeğine sağlık. :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz