Sinemalar.com

Uzak İhtimal'in Polonya'daki Başarısı

Uzak İhtimal'in Polonya'daki Başarısı
6 Temmuz 2009

Daha önce Rotterdam Film Festivali, Crossing Europe, İstanbul Film Festivali ve Adana Altın Koza’da kazandığı ödüllerle büyük başarı kazanan Uzak İhtimal bir büyük başarıya da Polonya Tofifest International Film Festivali’nde ulaştı.


Polonya’da düzenlenen Tofifest International Film Festival’de Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği Uzak İhtimal filmi “Jüri Özel Ödülü”nü ve “En iyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü kazandı.


Tofifest bu yıl önemli filmlerin katılımıyla büyük çekişmeye sahne oldu. Yarışmada, 2009 yılında En İyi Yabancı Film Oscar’ını alan Japon yönetmen Yojiro Takita’nın “Departures” filmi ile Ceasar ve BAFTA ödüllerini alan Philippe Claudel’in I’ve Loved You So Much” filmleri de yer aldı.


Mahmut Fazıl Coşkun’un “Uzak İhtimal” filmi, bu filmler arasından sıyrılarak Jüri Özel Ödülü’nü ve Nadir Sarıbacak’ın performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.


Böylece Uzak İhtimal, bu yıl gerek ulusal gerekse uluslar arası film festivallerinde topladığı ödüllerle 2009 yılının en başarılı ve en dikkat çekici filmi oldu.


Uzak İhtimal, Ekim ayının ilk haftasından itibaren Türkiye’de gösterime giriyor.

Tüm yorumlar (6)

Avatar
sivribiber (Dublör) | 18 Ekim 2009, 02:04

beni ilgilendirmiyor ama galiba uzak ihtimal filminin Antalyada hiç ödül almaması sanki içinde az da olsa dini duygular olmasından gibi geliyor.yoksa birsürü prestijli uluslar arası ödül alan bir film neden Antalya gibi kıytırık bir festivalden ödül almasın.Jurinin sol görüşlü kişilerden olması Uzak ihtimal filminin ödül almamasını sağlamış olsa gerek.küçük ihtimal.

Cevap Yaz
0
0
sunrise21 (Profesyonel) | 10 Temmuz 2009, 02:37

mahmut fazıl coşkunun bu ödüllerden sonra daha da iyi projelere imza atacağına eminim..

Cevap Yaz
0
0
bl4cksta (Figuran) | 9 Temmuz 2009, 17:53

Bir Türk filminin dışarıdan ödüller alması göğsümüzü kabartıyor yahu...

Cevap Yaz
0
0
hms (Dublör) | 7 Temmuz 2009, 17:59

bu ödüller milliyetçilik damarlarmızı kabartıyor..
daha nice başarılara adım atmak dileğiyle...

Cevap Yaz
0
0
dipnot (Jön) | 7 Temmuz 2009, 17:22

Türk sineması için güzel bir şey.Mahmut Fazıl Coşkun 'a başarılarının devamını diliyorum.İnşallah bizimde Uzak İhtimali beyenmemiz Uzak bir İhtimali olmaz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz