Dünyanızı Bir de Wes Anderson Gözünden Görmek İster Misiniz?

01.07.2019 22:46
Dünyanızı Bir de Wes Anderson Gözünden Görmek İster Misiniz?

İskoçyalı Tens şirketi tarafından üretilen 'Spectachrome' adlı güneş gözlüğü, ışığı Wes Anderson filmlerinin renk skalasına uygun olarak filtreleyebilen bir teknolojiye sahip. Satışa çıkar çıkmaz, çok da kısa bir süre içerisinde Indiegogo üzerinden 12.000 Dolarlık bir bütçeye ulaşan gözlük, Ağustos’ta gönderilmek üzere 89 Dolar etiketi ile sipariş edilmeye başlandı bile.

 

Proje, geçtiğimiz hafta gözlüğün yaratıcıları tarafından 1 dakikalık kısa bir tanıtım videosu ile duyurulmuştu hatta Wes Anderson’ın hayran kitlesinin favori mekânlarından olan Milano, Como Gölü ve İsviçre Furka Geçidi’nin de videoda kullanılması ihmal edilmemişti. 

 

Şirketin kurucularından biri olan Kris Reid, şirketlerinin geride bıraktığı 5 başarılı yılı yeni ve çarpıcı bir şeyle taçlandırmak istediklerini ve kendimizi 70’lerin güneşte solmuş kartpostallarının içinde hissetmemizi sağlayacak ürünlerinin bu isteklerine tam olarak karşılık verdiğini düşündüklerini belirtti.

 

Dijital dünyadaki kamera filtrelerini analog dünyaya getirmeyi amaçlayan şirketin ürettiği bu gözlükler sayesinde, sıradan veya özel bir anımızı bambaşka bir deneyim haline getirebiliriz gibi gözüküyor...