Nicole Kidman’lı Goldfinch’ten Yeni Fragman

25.07.2019 12:05

Çıtaları yükseltecek bir film daha geliyor. Donna Tartt’ın Pulitzer ödüllü eserinden uyarlanan “Goldfinch”in ikinci fragmanı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.


“Goldfinch”in başrollerinde Oscarlı güzel oyuncu Nicole Kidman ve “Baby Driver” ile yıldızı parlayan ve  “Uyumsuz”, “Aynı Yıldızın Altında” ve “Carrie: Günah Tohumu” yapımlarından tanınan Ansel Elgort yer alıyor.

 

Senaryosunu ise “Dost Kazığı”, “Köstebek”, “Özel Kuvvetler” gibi yapımlarda da imzası bulunan Peter Straughan kaleme aldığı dram filmi 13 yaşındaki Theodore Decker’ın hayatına odaklanıyor. Genç Theodere’un annesi, Metropolitan Müzesi’ne düzenlenen bir saldırı sonucu hayatını kaybeder. Thedore, Yukarı Batı Yakası’ndan, varlıklı bir ailenin himayesine girer. Ancak hayatı tam bir karmaşaya dönüşen Theodore, Goldfinch isimli paha biçilemez bir sanat eserini çalmıştır.

 

Yurtdışında 13 Eylül tarihinde izleyici ile buluşacak olan “Goldfinch”in yönetmenliğini ise “Boy A”, “Brooklyn”, “Yanlış Hesap”, “Kapalı Devre” ve “Is Anybody There” yapımlarından tanınan John Crowley’in üstleniyor.

 

Çıtaları arşa taşıyacağını düşündüğümüz filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz netlik kazanmadı.