Luca Guadagnino ''Sineklerin Tanrısı'' Filmi Mi Çekecek?

30.07.2019 17:26
Luca Guadagnino ''Sineklerin Tanrısı'' Filmi Mi Çekecek?

"Call Me By Your Name" filmi ile gelen başarısının ardından Dario Argento'nun "Suspiria" yapımını yeniden yorumlayan İtalyan yönetmen Luca Guadagnino'nun sıradaki film projesinin William Golding'in unutulmaz romanı ''Sineklerin Tanrısı'' olabileceği konuşuluyor.

 

Roman, ıssız bir adaya düşen bir grup çocuğun hikayesini anlatıyor. Toplum eleştirileri ve sosyla mesajlar içeren eserin daha önce 1963 ve 1990 yıllarında iki kere sinema filmi adaptasyonu çekilmişti. 

 

Filmin 2017 yılında karakterlerin cinsiyetlerinin değiştirildiği bir versiyonun çekilmesi konuşulmuştu, ancak olası bir Guadagnino projesinde ana karakterlerin romanda olduğu gibi erkek çocuklar olması bekleniyor. 

 

Yapımına başlanması kararlaştırılıp onaylansa bile, filmin çekimlerine hemen başlanması pek mümkün görünmüyor. İtalyan yönetmen şu anda tüm dikkatini HBO için çektiği ''We Are Who We Are'' isimli mini diziye vermiş durumda. Ancak eğer bu film projesi kabul alır ve çekimlerine başlanırsa, Guadagnino hayranlarının yanında birçok sinemaseveri de heyecanlandıracağı kesin.