David Bowie’nin The Man Who Fell To Earth Filmi Dizi Oluyor

05.08.2019 23:33
David Bowie’nin The Man Who Fell To Earth Filmi Dizi Oluyor

Başrolünü David Bowie’nin üstlendiği, Nicholas Roeg imzalı, bilim kurgu dünyasının ikonik filmi The Man Who Fell to Earth, dizi uyarlamasıyla geliyor.

 

Star Trek: Discovery’nin senaristleri Alex Kurtzman ve Jenny Lumet’in hem senaryosunu yazacağı hem de yürütücü yapımcılığını üstleneceği, bu sırada da Kurtzman’ın yönetmen koltuğuna oturacağı dizi, Star Trek: Discovery, Star Trek: Picard, The Good Fight ve The Twilight Zone gibi yapımların yayıncı kanalı CBS All Access platformunda yayınlanacak.

 

Kurtzman ve Lumet’in söylemlerine bakılırsa, Walter Tevis’in ünlü romanından uyarlanmış olan hikâyenin bir sonraki bölümünü ele alacak dizi, bir yandan filmle ve romanla bağlantılı ögelere sahip olacak; bir yandan da kendine özgü ögeler içerecek. Örneğin, film için çok büyük önem taşıyan, Bowie’nin izini bıraktığı karakter dizide ya hiç yer almayacak; ya da karakteri çok az görme şansımız olacak. Çünkü ikili bu konuda “Bowie’nin yarattığı karakter büyülü bir yaratıktı. Onu kopyalamayı hedeflemiyoruz.” dedi.

 

Pilot bölümünün senaryosu hazırlanıp bir kenara koyulmuş olan dizinin ne zaman yayınlanacağıysa henüz belli değil.