Kit Harington: ''Gece Kralı'nı Ben Öldürmeliydim!''

20.08.2019 17:20
Kit Harington: ''Gece Kralı'nı Ben Öldürmeliydim!''

8. ve final sezonuyla ekranlara veda eden efsanevi HBO dizisi Game of Thrones'un başrollerinden biri olan ve Jon Snow rolüyle bizi kendisine hayran bırakan Kit Harington, dizinin ardından samimi açıklamalarda bulundu ve “Senaryoyu okuduğumda biraz sinirlenmiştim çünkü Gece Kralı’nı ben öldürmek istiyordum.” dedi. Game of Thrones'un final sezonunun beklentilerin oldukça altında kaldığı gerçeğini göz önünde bulundurursak, dizinin final sezonuna sinirlenen tek kişi kendisi değil.


Harington, dizinin final sezonunda Gece Kralı'nı kendisinin değil de Arya Stark'ın öldürmesi hakkında; “Herkes gibi hissettiğimi düşünüyorum. Gece Kralı'nı benim öldüreceğim uzun süredir düşünülen bir şeydi. Ama yapamadım.” dedi. “Gizliden gizliye, ‘Bunu ben yapmak istiyordum!’ diyordum. Özellikle Vlad’la (Gece Kralı'nı canlandıran oyuncu Vladimir Furdik) savaşmayı sevdiğim için… Aynı zamanda Hardhome bölümünde savaştığım Ak Gezen’i de canlandırmıştı. Ondan daha iyi bir kılıç ustası görmedim." diye de ekledi.

 

Rol arkadaşı adına sevindiğini eklemeyi de unutmayan Harinton; "Fakat gerçekten beklenmedik bir gelişmeydi ve Maisie’nin (Arya Stark'ı canlandıran Maisie Williams) yolculuğuna çok güzel biçimde bağlandı. Sezonlar boyunca Arya’nın yeteneklerini katı bir katil olmak için geliştirdiğini gördük ve nihayetinde bunu baş düşmanımızı öldürmek için kullandı.” ifadelerini kullandı.