Obi-Wan Kenobi Dizi Formatında Dönüyor!

21.08.2019 10:00
Obi-Wan Kenobi Dizi Formatında Dönüyor!

Star Wars: The Rise of Skywalker (Skywalker'ın Yükselişi)’ın yayınlanması ile birlikte bir döneme son veren Disney, yeni Star Wars serisine start vermeden önce dizi hazırlıklarına hız verdi. Disney’in şu sıralar, Obi-Wan Kenobi rolüne geri dönmesi için İskoç aktör Ewan McGregor ile görüştüğü konuşuluyor.

 

Star Wars serisinin daha ilk filminden itibaren gönüllerde taht kurmayı başarmış olan Jedi Obi-Wan Kenobi televizyon dizisiyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Disney, 12 Kasım’da yayın hayatına başlayacak olan yeni dijital platformunda Star Wars evrenine ait diziler yayınlayacağını duyurdu.

 

Ünlü yapım Aslan Kral'ın yönetmenliğini üstlenmiş olan Jon Favreau’nun bu sefer yaratıcılığını üstlendiği The Mandalorian, herhangi bir aksilik olmaz ise dijital platformda izleyici ile buluşturularak Star Wars evrenindeki yeni büyük dizilerden biri haline getirilecek. 

 

Ayrıca Rogue One filminde Diego Luna’nın canlandırdığı Cassian Andor karakterini konu alacak ayrı bir çalışmanın da yayımlanacağı bilgisi geldi.

 

Bu projeye ek olarak, Game of Thrones dizisinin yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss'ın Star Wars: The Rise of Skywalker’ın spin-off’u için çalışmaları sürdürdüğü biliniyor. Yeni Star Wars üçlemesinin ilki olacak film 16 Aralık 2020’de, diğer ikisi ise 2024 ve 2026 yıllarında vizyonda olacak.