Sinemalar.com

Bruce Lee'nin hayati film oluyor

Bruce Lee'nin hayati film oluyor
24 Temmuz 2009

Kung-Fu dövüs sanatinin efsane ismi Bruce Lee'nin hayati, en az üc filmden olusacak bir seri ile sinemaya tasiniyor. Bundan tam 36 yil önce yasamini genc yasta yitiren Bruce Lee'nin kardesleri Phobe ve Robert Lee, „Kücük Ejder“ olarak bilinen Bruce Lee'nin hayatinin anlatilacagi üc filmlik seri icin, Pekin'deki J.A Media isimli film sirketi ile anlasmaya vardilar.

"Bruce Lee“ ismini tasiyacak filmin cekimlerine, önümüzdeki Ekim ayinda baslanacak ve serinin ilk filmi, efsanenin 70. yasgünü olan 27 Kasim 2010'da vizyona girecek. Filmde Bruce Lee'nin babasini Tony Leung Ka-fai canlandirirken, Bruce Lee'ye kimin canlandiracaginin yani sira filmin yönetmeni de henüz belirlenmedi.

27 Kasim 1940 tarihinda, San Franciso'da dünyaya gelen Bruce Lee, 22 yasinda Kung-Fu hocaligina basladi ve yine ayni yil icerisinde "Chinese Kung-Fu“ isimli kitabini yayinladi. 31 yasinda ilk büyük filmi "The Big Bos“te oynadi. Bunu "Chinese Connection“, "The Way of Dragon“ ve "Enter the Dragon“ filmleri izledi. 20 Temmuz 1973 tarihinde "Game of Death“ filmiyle ilgili yapimciyla konusmak icin gittigi evde kendini iyi hissetmeyen ve bir aspirin alarak uzanan Bruce Lee, bir daha yerinden kalkamadi. "Kücük Ejder“, genc yasinda ölmüstü. Ölüm sebebinin beyin urundan olabileceginin söylenmesine karsin adli tip raporunda, "ölüm nedeni bilinmiyor“ ibaresi yer aldi.

Bruce Lee, Amerika'nin Seattle Eyaletin'deki Lake View mazarliginda, talihsiz bir kazaya kurban giden oglu Brandon Lee ile yan yana yatiyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (22)

Avatar
gelemms (Amatör) | 29 Kasım 2010, 02:49

inanmıyorum... merakla bekliyorum. Küçükken VHS kasetleri vardı filmlerini bu şekilde izlerdim yıl 1993 falandı o zamanlar vallahi heycanlandım merakla bekliyorum ustanın filmini :))

Cevap Yaz
0
0
layemut17 (Dublör) | 29 Ağustos 2010, 17:47

çocukluğu açık hava çay bahçelerinde video çılgınlığının yaşandığı yıllarda kung fu filmleri izleyerek geçmiş biri olarak çok heyecanlıyım. umarım hayal kırıklığı yaşamadan izleyip zamanda yolculuk yapabileceğimiz bir film olur...

Cevap Yaz
0
0
superntrl (Dublör) | 24 Temmuz 2010, 03:28

bence süper olur biyografi filmleri güzel oluyor ama dragon: the bruce lee story deki adam iyi canlandırmıştı bence tanındıktan çok bruce lee ye benzeyen biri oynasın heyecanla bekliyorum umarım güzel olur

Cevap Yaz
0
0
dipnot (Jön) | 11 Ağustos 2009, 19:35

Filmlerinin hayrağanı olduğum oyunculardan birisi benim Bruce Lee. Çok iyi işlere imza atmış bir kişilik kesinlikle efsaneler arasında benim için bu efsanenin de son bir kez de filme yansıtılması çok güzel olucak gibime geliyor.

Cevap Yaz
0
0
slayertr (Figuran) | 27 Temmuz 2009, 11:45

Cok iyi olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz