Taciz ile Suçlanan Woody Allen'a Scarlett Johansson'dan Destek!

05.09.2019 11:46
Taciz ile Suçlanan Woody Allen'a Scarlett Johansson'dan Destek!

Scarlett Johansson, evlatlık kızını taciz etmekle suçlanan ve bu yüzden birçok projesi iptal edilen Woddy Allen'a destek çıktı. Johansson, dün itibariyle The Hollywood Reporter'da yayınlanan röportajında; ''Woody'yi seviyorum ve ona inanıyorum. Onunla yeniden çalışırım.'' şeklinde konuştu. 

 

Woody Allen ile ilgili ilk taciz suçlaması 1992 yılında gelmişti. Allen'ın ö dönem eşi olan Mia Farrow'un kızı Dylan Farrow, Allen'ı yedi yaşındayken kendisini taciz etmekle suçlamıştı. Farrow, 2017 yılında #MeToo hareketi ile birlikte suçlamalarını yenilemişti. Yönetmen Woody Allen ise eski eşi Mia Farrow'un kendisinden bu olayı kullanarak ondan intikam almak istediğini iddia etmişti. Allen'a göre Mia Farrow, evlatlık kızları Soon-Yi Previn ile bir ilişki yaşadığı için eski eşi ve çocukları onu ''cezalandırmak istiyor''.

 

Woody Allen'ın yönetmenlik yaptığı Match Point, Scoop ve Vicky Cristina Barcelona filmleri Scarlett Johansson'un ünlenmesine ve adını duyurmasına vesile olmuştu. Ancak taciz suçlamalarının yenilenmesi ile birlikte Amazon, Allen ile yaptığı dört filmilk anlaşmayı 2018 yılında iptal etmişti. Johansson, Allen ile çalıştıkları için pişmanlık duyduklarını ifade eden Timothee Chalamet, Michael Caine ve Greta Gerwig gibi isimlerin aksine Allen'a arka çıktı. Johansson Allen'la ilgili şu sözleri sarf etti; "İstediğim zaman Woody'le görüşebiliyorum ve onunla birçok konuda konuşuyoruz. Ona karşı çok direktim ve o da bana karşı öyle. Masumiyetini sürdürüyor ve ona güveniyorum." 

 

Johansson, geçen yıl katıldığı kadın hakları etkinliklerinde kadın sağlığı ve doğum kontrolünün önemini vurgulamıştı. Bununla birlikte ünlü oyuncu, hakkında taciz iddilaarı çıkan James Franco'nun geçen yılın Altın Küre Ödül Töreni'nde bir ''Time's Up'' broşu takmasını da eleştirmişti.