Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Mia Farrow

Arthur Maltazar\'ın İntikamı Fragman
Mia Farrow profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1/ 10
85 oy
84 kullanıcının favorisi

Mia Farrow

ABD

9 Şubat 1945

Mia Farrow Biyografisi

María de Lourdes Villiers Farrow, kısaca Mia Farrow, Amerikalı oyuncu.

Mia Farrow sanatçı bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Bir İngiliz okulunda okuyan genç Farrow daha sonra Kaliforniya'ya gitti ve oyuncu olmaya karar verdi. Babasının 1959 tarihli filmi 'John Paul Jones'da rol aldı. İlk sahne performansını 1963'de Oscar Wilde'ın başyapıtı 'The Importance of Being Earnest' oyununda verdi. 'Peyton Place isimli bir Amerikan pembe-dizisinde rol aldıktan sonra birçok erkeğin ilgi odağı haline gelen genç Farrow, kendisinden 30 yıl yaşlı olan ünlü müzisyen Frank Sinatra ile evlendi ve tüm dünyayı şaşkına çevirdi. Bir süre sonra ilişkileri bitti ancak yaşananlar sayesinde Farrow bir anda dünya film sanayisinin ilgi odağı oldu. 1968'de Roman Polanski'nin 'Rosemary's Baby'sinde hayatının rolünü oynadı. Edebiyat uyarlaması 'The Great Gasby'nin parlayan yıldızı oldu. 'Zelig', 'Broadway Danny Rose','The Purple Rose of Cairo', 'Hannah and Her Sisters', 'Radio Days', 'Crimes and Misdemeanors', 'Husbands and Wives' gibi Woody Allen filmlerindeki performanslarıyla sinema tarihinin benzersiz figürlerinden birisi haline gelen Farrow, eşinin (Allen) üvey kızıyla (Soon-Yi Previn) ilişki yaşadığını öğrenince medyanın ilgiyle izlediği bir davanın başrol oyuncularından birisi oluverdi. Allen'la boşandıktan sonra 'What Falls Away' isimli bir kitap yazdı. 'Miami Rhapdosy', 'Coming Soon' gibi pek de ilgi çekmeyen yapımlarda rol aldı.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (13)

Avatar
egeedipkurt (Profesyonel) | 14 Ekim 2016, 19:42

rosemary nin bebeği filminin yıldız oyuncusu

Cevap Yaz
0
0
ClariceStarIing (Dublör) | 16 Nisan 2016, 02:27

Sıkı Woody Allen izleyicilerinin yakından tanıdığı sima.Araştırmadım ama Woody Allen en çok birlikte çalıştığı kadın oyuncudur muhtemelen.

Cevap Yaz
0
0
sofya55 (Figuran) | 17 Ağustos 2015, 15:34

gençliğinde çok tatlı sempati bir bayanmış rosemary nin bebeği filminde çok gerçekçi bir oyunculuk sergilemiş başarılı bir performans sergilemiş.

Cevap Yaz
0
0
MrDreamer (Figuran) | 13 Haziran 2015, 19:00

müthiş bir oyunculuğu olması ile beraber gençken çok güzel ve çok tatlı bir bayanmış

Cevap Yaz
0
1
BatesNorman (Profesyonel) | 18 Eylül 2014, 03:06

Rosemary bu sen misin ?
Rosemary's Baby filmiyle tanıdığım kesinlikle başka filmini de izlemek istemediğim efsane aktris.Çünkü hafızamda o rolüyle kalmasını istiyorum.Kötü anların psikoloji bu kadar donuk bir surat ile verilebilirdi anca.Mia Farrow sen Rosemary olarak kalacaksın.Ama tek film olsa bile efsaneler unutulmaz

Cevap Yaz
0
3
Görüşleriniz