Margot Robbie ''Tank Girl'' Uyarlaması Çekmek İstiyor!

12.09.2019 17:09
Margot Robbie ''Tank Girl'' Uyarlaması Çekmek İstiyor!

Çizgi roman uyarlamalarının dizi ve film sektöründe git gide daha fazla söz sahibi olduğu son yıllarda bu yapımların arasına diğerlerinden farklı bir film eklenebilir. Margot Robbie'nin de ortakları arasında bulundğu yapım şirketi LuckyChap Entertainment, 1990'lı yıllarda çizgi roman olarak yayımlanan Tank Girl'ün film haklarını satın aldı.


Margot Robbie, Harley Quinn'i oynayarak adım attığı çizgi roman uyarlaması dünyasında bu sefer yapımcı koltuğunda yer almak istiyor. Avustralyalı oyuncunun ortağı olduğu yapım şirketi geçtiğimiz günlerde ''Tank Girl'' adlı çizgi roman karakterinin film haklarını satın aldı. Tank Girl, çok da uzak olmayan gelecekte yaşayan ve cinsel tercihleri ve madde kullanımı nedeniyle bir çeşit anti-kahraman ya da rastlantısal süper kahraman denebilecek Rebecca Buck'ın hikayesini anlatıyor.

 

Tank Girl daha önce 1995 yılında film olarak sinemaseverler ile beyazperdede buluşmuştu ancak iyi eleştiriler alamamış, gişede de başarısız olmuştu. Sonrasında çıkan çizgi romanları ise nispeten daha olumlu tepkiler almıştı. 

 

Bu olası projede Margot Robbie'nin başrolde olup olmayacağını bilmiyoruz ama Robbie'nin yapımcı olarak projede yer alacağı kesin gibi. Güzel oyuncunun yönetmen koltuğunda görmek istediği isim ise daha önce Dreamland filminde birlikte çalıştığı Miles Joris-Peyrafitte. Önümüzdeki yılın başlarında Margot Robbie'yi bir başka çizgi roman uyarlaması Birds of Prey'de izleyeceğiz.