Colin Firth’lü The Secret Garden Fragmanı İlgi Uyandırdı

17.09.2019 13:39

Çocuk edebiyatının klasiklerinden olan “The Secret Garden” uyarlaması olan sinema filminden yayınlanan fragman büyük ilgi uyandırdı.


Başrollerinde Oscar’lı oyuncu Colin Firth ile birlikte Oscar adaylıklarına layık görülmüş Julie Walters’ın yer aldığı filmin çekimleri İngiltere’de gerçekleştirildi. 2020’nin Nisan ayında Avrupa’da gösterime girecek olan filmin ülkemizdeki vizyon tarihi henüz netlik kazanmamış olsa da; “The Secret Garden” ülkemizde de merakla bekleniyor olacak.

 

Senaryosunu “His Dark Materials”ın ilk sezonunu da kaleme alan  Jack Thorne’un yazdığı “The Secret Garden”ın yönetmenliğini ise Marc Munden üstleniyor. İkilinin daha önce birlikte çalıştığı “National Treasure” yapımını eminiz ki hatırlayanlar olacaktır.

 

Fragmanını yukarda bulabileceğini “The Secret Garden” Hindistan’da istenmeyen bir çocuk olarak dünyaya gelen Mary Lennox isimli 10 yaşında bir kız çocuğunun hayatını konu alıyor. İngiliz bir ailenin ferdi olan Mary, ailesinin ölümü nedeniyle amcası Archibald Craven ile yaşamaya gönderilir. İngiltere’deki yeni hayatında tanıştığı kuzeni Colin ve onun iki arkadaşı; Misselthwaite Malikanesine yakın bir saklı bahçe bulmuşlardır. Çocukların yaşadıkları maceraları ve amca yiğen ilişkisini konu alan film; kitabın aksine 2. Dünya Savaşı sonrasında geçiyor.