Joker Filmine Ait Yeni Sanatsal Posterler Yayınlandı

23.09.2019 09:31
Joker Filmine Ait Yeni Sanatsal Posterler Yayınlandı

Başrolünü Joaquin Phoenix'in üstlendiği, Venedik Film Festivali’nde aldığı ödül henüz çok taze olan Joker filmine ait yeni posterler yayınlandı. 

 

Yüksek dozda "sanat" içeren posterleri ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başaran Joker, tüm sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor. Filmin yönetmen koltuğunda Todd Phillips oturuyor. Herkesin yüzüne tıpkı Joker'inki gibi acı bir gülümseme yerleştirmeyi hedefleyen film, Joaquin Phoenix'in sergilediği performans ile daha da başarılı olacağa benziyor.

 

Arthur Fleck'in hikâyesini odak noktasına alan Joker'de, toplum tarafından dışlanıp hor görülen ve sonunda bu dışlanmayı kendisine bir güç kaynağı haline getiren Arthur, gücünü insanların aleyhine kullanmaya başlayacaktır. DC Sinematik Evreni'ne ait olmayan Joker, karakterin orijinal hikâyesini anlatacak. Bir stand-up komedyeni olan Arthur Fleck aynı zamanda anti kahramandır ve zamanla geçirdiği psikolojik değişimler nedeniyle akli dengesini yitirmeye başlayacaktır. Bu durum da onu bir süre sonra psikopat bir katile dönüştürecektir.

 

Joker, 4 Ekim tarihinde ülkemizdeki izleyicileriyle sinemalarda buluşacak.