26. Uluslararası Adana Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

29.09.2019 16:26
26. Uluslararası Adana Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Çukurova Üniversitesi Konngre Merkezi’nde Yekta Kopan ve Ezo Sunal sunuculuğunda gerçekleşen 26. Uluslararası Altın Koza Film Festivali ödül töreni 2 bin davetlinin katılımıyla gerçekleşti.


Filmlerin toplam 4 kategoride yarıştığı festivalde ödüle kavuşan yapımların ve sanatçılarımızın listesini aşağıda bulabilirsiniz.

 

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ


En İyi Film Ödülü: Nuh Tepesi (Alp Ertürk)


Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Pelin Esmer - Dilde Mahalli)


Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)


En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)


En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)


En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)


Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)


En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)


En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Nuh Tepesi)


En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Aden)


Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)


Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)


Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)


Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler) 


Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beren Soysal (Kronoloji)


SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yönetmen: Pelin Esmer - Dilde Mahalli)


FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)


Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yapımcı-Yönetmen: Nihat Durak)

 

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR


En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.)


En İyi Deneysel Film: Farklı Ağıllar (Yönetmen: Mehmet Özbek, Çukurova Ünv.)


En İyi Kurmaca Film: Servis (Yönetmen: Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Ünv.)


Jüri Özel Ödülü: Dede (Yönetmen: Ahmet Keçili Çukurova Ünv.)

 

ADANA KISA FİLM YARIŞMASI'NDA ÖDÜL KAZANANLAR


En İyi Film Ödülü: Küfe (Yönetmen: Yusuf Yılmaz)