Sinemalar.com

G-Force, Potter’ı birincilikten etti!

G-Force, Potter’ı birincilikten etti!
29 Temmuz 2009

Disney’in, yapımcılığını Hollywood’un önde gelen yapımcısı Jerry Bruckheimer’ın üstlendiği 3D komedi aksiyon macera filmi G-Force, bu hafta sonu ABD’de büyük bir seyirci topluluğunu kendisine çekti. Çıkış anketleri, seyircinin %75’inin çocuklu aileler olduğunu ve konuşan kobaylardan, aksiyon sahnelerindeki görkemli efektlerden büyük keyif aldıklarını gösterdi. Bu da 3D deneyiminin seyircileri heyecanlandırdığı ve sinemaya giden seyirci sayısına büyük katkıda bulunduğunu gösteriyor. Filmdeki bilgisayar animasyonu karakterlerini seslendirenler Nicolas Cage, Penelope Cruz, Sam Rockwell, Steve Buscemi ve Tracy Morgan. Filmde Bill Nighy ve Felekten Bir Gece filminin yıldızı Zach Galifianakis de canlı performanslarıyla yer alıyor.

 

G-Force 18 Eylül Cuma günü Türkiye\'deki sinemalarda 2D ve 3D olarak vizyona girecek.

 

1)    Karayip Korsanları, Top Gun ve Büyük Hazine gibi gişede büyük başarılar elde eden filmlere imza atan Jerry Bruckheimer, G-Force ile ilk kez 3D sinemaya el attı.

2)    Bruckheimer’ın filmlerinin sinema, video ve müzik hasılatının toplamı dünya çapında 15 milyar doları geçiyor.

3)    G-Force, ödüllü özel efekt uzmanlarını bir araya getiriyor. Yönetmen Hoyt Yeatman, “The Abyss” filmiyle En İyi Görsel Efekt dalında Oscar aldı. Görsel efekt danışmanı Scott Stokdyk “Spider Man 2” için Görsel Efekt Dalında Başarı Oscar’ı dahil olmak üzere çığır açıcı çalışmaları için toplamda 2 Oscar kazandı.

4)    Özel efekt ekibi tüylü karakterlerin üzerinde toplam 271,955,886,586 tüy hazırladı ve bu rakam samanyolundaki yıldızların %91’i, gezegenimizde bugüne kadar yaşamış olan insanların 2.6 katı.

Tüm yorumlar (21)

Avatar
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 13:53

Çok şeker bir filmdi. Hamsterler çok tatlıydı. Tavsiye ederim güzel filmdi.

Cevap Yaz
0
0
ebebe (Amatör) | 1 Ekim 2009, 20:15

ya harry potter rekor kırsa ne olur kırmasa ne olur..hikayesinin, kurgusunun kalitesi ortada..yani hele de 7. kitabı da okuyup mükemmel final hayalleri de suya düşünce artık filmlerinden medet ummak çok da akıl karı değil bence..zaten efekt efekt de bi yere kadar..ne oyunculuk namına ne senaryo namına hiçbirşey yoktu..haa  6. filme gittim ama hiçbişey beklemeyerek gittim..sırf kitabı okuduğu için insan görmek istiyo..zatn hasılatı da ordan yapıolar..yoksa filmcilik adına hiçbir icraat yok...o yüzden harry potter ın filmini başka filmlerle karşılaştırarak başarı ölçmek anlamsız..

Cevap Yaz
0
0
kusursuz (Efsane) | 19 Eylül 2009, 18:56

çok büyük bir başarı yakalamış gerçekten çok uğraşmışlar hak ettiklerini aldıklarına inanıyorum ne tüy yapmışlar ya ..

Cevap Yaz
0
0
mrv95 (Artist) | 19 Eylül 2009, 14:55

Bu filmin tutulacağını düşünmüştüm ama bu kadarını da tahmin etmemiştim. Vay canına!! xD

Cevap Yaz
0
0
e7n (Dublör) | 20 Ağustos 2009, 11:15

Animasyon deyip geçmeyin.Animasyon tarzı filmlerin daha çok kitlesi var.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz