Sinemalar.com

Karanlıktakiler Montreal Festivali'nde

Karanlıktakiler Montreal Festivali'nde
29 Temmuz 2009

Yönetmenliğini Çağan Irmak ve yapımcılığını Mustafa Oğuz’un üstlendiği “Karanlıktakiler” Montreal Film Festivali\'ne Dünya Prömiyerini gerçekleştirmek üzere davet edildi.

 

Mustafa Hakkında Her Şey, Babam ve Oğlum, Ulak, Issız Adam gibi filmlerin başarılı yönetmeni Çağan Irmak’ın son filmi “Karanlıktakiler” dünyanın en önemli ve prestijli festivallerinden biri olan Montreal Film Festivali’nde Dünya Sineması’na Bakış/Focus on World Cinema bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştirmek üzere davet aldı. 

 

Bu yıl 33.sü düzenlenecek ve 27 Ağustos -6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin Dünya Sineması’na Bakış bölümü, dünyanın dört bir yanından filmleri bir araya getirerek kültürel çeşitlilik, ülkeler arası diyalog sağlamayı amaçlıyor.

Tüm yorumlar (5)

Avatar
belayc (Amatör) | 31 Temmuz 2009, 23:18

YAKIŞIR TÜRK SİNEMASINA YEPYENİ VE

Yakışır sevindim bize bizi anlatan halkçı ve gerçek vatansever ÇAĞAN IRMAK bir de YILMAZ ERDOĞAN unutmamak lazım bu iki dev isim umarım birgün şeytanın bacağını kıracak kendi sinemamızla öykümüzle amerikan dayatması hollywood saçmalığını yok edecek

Cevap Yaz
0
0
insidefact (Figuran) | 31 Temmuz 2009, 13:14

çağan ırmaktan böyle bir şey beklenirdi zaten önceki filmlerinde de gösterdiği başarısı ile her zaman takdir ettiğim bir yönetmen ve bizi böyle bir festivalde temsil etmeside gurur verici...

Cevap Yaz
0
0
Legendary57 (Profesyonel) | 29 Temmuz 2009, 23:21

çağan ırmak önemli yapıtlara imza atan iyi bir yönetmen böyle bir festivalde bizi temsil etmesi büyük onur . başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz
0
0
yil-gor (Artist) | 29 Temmuz 2009, 19:34

Fikirlerimiz ve bakış açımız uyuşmasa da ben bu ismi tebrik ediyorum. Karşıy görüşteki ben bile etkilemeyi biliyor. Ayayrı yerinde duygu baskısıyla romnatizmi ve tekniği de güzel uygulayabilen ve artık sinema için filmler yapan bir üstad oldu. Son Ulak ve Issız Adam scoop olarak sinema için çekildi. Öncesinde Babam ve Oğlum görüntü açısından biraz zayıf olsa da demek ki bir şeyleri deneyip geliştirme çabası vardı. O kadar geliştridi kısa zamanda alışılagelmiş sıkıcı ve banal türk sinemasının dışında çıkmaya bşladı. Gerçek bir yapımcı ve yönetmen oldu çıktı. Onun dışında kendisini geliştirebilen bir de Yılmaz Erdoğan diyorum. BUnlar dışındakiler vasat. Mustafa Altıoklar dahi sokaklarda 20 yaşaltı kızlarla çapkınlık yapmak için sinemayla uğraşıyormuş gibi bir görüntü veriyor ve kaliteden uzak. Bir de nedense bir türkiyemizde sevilmeyen ve ödülü zorla basınçla alan Nuri Bilge Ceylan'ın bu kadar filmlerini reklam pompalamaya çalışan medyaya da hayret ediyorum. Her ne kadar kendimi bir sinema otoritesi olarak görmesem de Nuri Bilge Ceylan'ın film diye yaptıklarına ben şahit arıyorum.

Cevap Yaz
0
0
dargecitli (Dublör) | 29 Temmuz 2009, 16:55

Çağan ırmağın bu kadar önemli bir festivale çağrılması şaşırtıcı değil. Anadolu kültürünün dünyaya ırmak tarafından tanıtılması önemli, çünkü ırmak. insanın derinliklerinde insanın kendisininde fark etmedii noktalrı işaret etmekte oldukça başarılı. çağanı daha çook güzel yerlerde (cann) göreceğiz. yolu açık gönlü hoş olsun. bizlere nice filmler armağan etsin..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz