Sinemalar.com

Kutu Filminin Çekimleri Tamamlandı...

Kutu Filminin Çekimleri Tamamlandı...
29 Temmuz 2009

Yapımcılığını PPR’ın yaptığı, senaryosunu İlksen Başarır ile Mert Fırat’ın yazdığı ve yönetmenliğini yine İlksen Başarır’ın üstlendiği "Kutu" filminin çekimleri tamamlandı.

 

Saadet Işıl Aksoy , Mert Fırat, Emre Karayel ,Lale Mansur , Timur Acar ,Ayten Uncuoğlu, Metin Çoşkun, Şebnem Köstem, Tuğrul Tülek ve Tuna Kırlı\'nın rol aldığı filmin senaryosu ve oyuncu kadrosu şimdiden büyük ilgi topladı.

 

İşitme engelli bir gencin çağrı merkezinde çalışan bir kıza aşık olmasını konu alan film, aşkın hiçbir engel tanımayacağını şiirsel bir dille anlatıyor.

 

Ülkemizde yaşayan dokuz milyon engelli insanın hayata katılması için çaba gösterilmesini ve bunun için kendi duyularımızı çalıştırmamız gerektiğini vurgulayan filmin gelirinin bir kısmı ülkemizde henüz geliştirilmeyen işitme engelliler için anaokulu projesine destek amaçlı kullanılacak. Aynı zamanda Türkiye Kürek Fedarasyonu ile ortak bir çalışma yaparak dünya da ilk kez engellilerin kürek sporuna kazandırılmasını ve onların spor - sosyal aktivitelerden diğer insanlar gibi yaralanabilmesini sağlıyor…

Tüm yorumlar (8)

Avatar
TwostarT (Star) | 19 Mayıs 2011, 14:00

Sanırım Filmin ismi Kutu olucaktı fakat Başka dilde aşk olarak sonradan değiştirildi :)

Cevap Yaz
0
0
jeekepy (Jön) | 1 Ağustos 2009, 19:11

filmin amacının çok iyi olması ve gelirinin bir kısmının yardım olarak işitme engelliler için anaokulu projesine verilmesi nedeniyle kesinlikle izleyeceğim bi film konusu da ilginç görünmese de ilginç bi hale getirilebilir...

Cevap Yaz
0
0
grizzle (Amatör) | 30 Temmuz 2009, 15:14

arkadaşlar recep ivedik tarzı kalitesiz ticeri filmler aslında hollywood dahil dünyanın heryernde var. bizim sorunumuz bu ticarilerin yanındaki kaliteli film sayısının azlığı. ben umuyorumki bu paraya yönelik filmleri çekenler ileride bu kazandıkları paraları daha iyi daha kaliteli film çekmeye harcayacaklardır. bunlarla birlikte ülkemzdeki özgün senaryo sorunuda yeni senaristlerle çözülmeli. ancak yeterli maddiyat ve kafa yapısıyla kaliteli, ses getirecek yapımlar meydana gelebilir. süre içerisinde sinema konusunda saygı gösterilecek bi noktaya idealist yönetmen oyuncu ve senaristlerimizle gelebileceğimizi düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
aytackara (Figuran) | 30 Temmuz 2009, 12:14

konusu fena değil beğenilir mi bilmem ama en azından yardım amaçlı bir film olması güzel olmuş.Umarım başarıya ulaşır ve istenilen amaca ulaşılır...

Cevap Yaz
0
0
Legendary57 (Profesyonel) | 29 Temmuz 2009, 23:19

arkadaşların dediklerine katılıyorum. türk filmlerinden bir kaç istisna dışında fazla güzel film yok ve yapılan saçma sapan filmler bu kadar gişe yaptıkça , kolaylarına geliyor ve fazla uğraşıp güzel filmler yapmıyorlar.

Cevap Yaz
0
0
sevendays (Profesyonel) | 30 Temmuz 2009, 00:46

ewt sonrada türklerin ne kdar berbat we gereksiz filmler yaptığından bahsediyolar yani istisnalar olmasa halimiz harap

0
0
Görüşleriniz