House of Dragon Geliyor!

31.10.2019 10:37
House of Dragon Geliyor!

Game of Thrones’un ev sahibi kanalı bu sefer kült dizinin spin off u için yola çıkıyor ve House of Dragon izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.


İzleyicileri Game of Thrones’tan 300 yıl öncesine götürecek olan House of Dragon adından da tahmin edebileceğimiz gibi Targaryen ailesine odaklanacak.

 

 

George R.R. Martin’in yaratıcısı olduğu Game of Thrones’un gördüğü ilgi sönmeden, spin off’larla izleyiciyi HBO ekranlarına bağlı tutmanın yollarını arayan kanal, ilk spin off çalışmasını onaylamasa da, ikinci spin off projesi olan House of Dragon pilot bölüm dahi çekilmeden ilk sezon onayını kaptı!

 

George R.R. Martin’in Fire and Blood adlı romanından uyarlanacak olan dizide; Martin bu defa Ryan J. Condal ile birlikte çalışacak. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan House of Dragon’un yönetmen koltuğunda ise Miguel Sapochnik oturacak.

 

George R.R. Martin’in geçtiğimiz yıl yayımlanan Fire and Blood romanından uyarlanan dizi Targaryen ailesine odaklanıyor.Aegon Targaryen’in Yedi Krallık fethi ile başlayan dizi, bütün ailenin hikayesini konu alıyor. Ailenin Demir Taht’ı korumak için verdiği mücadele ve kendi aralarındaki savaşın da yer alacağı dizide ayrıca Westersos’un geçmişi de yer alacak. Game of Thrones’un 300 yıl öncesinin hikayesini anlatan dizide Yei Krallık’ın kuruluş hikayesi de olacak.

 

2020’nin Mayıs ayından açılacak olan HBO Max’te yayınlanması planlanan House of Dragon’un, aynı anda HBO’da da yayınlanacak olması konuşulanlar arasında yer alıyor.