Cannes Film Festivali'nin Bu Yılki Yıldızlarından The Climb'a Ait Fragman Yayınlandı

21.12.2019 01:02

Dünya prömiyerini yaptığı 72. Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış Kalp Ödülü kazanan, yönetmen koltuğunda Michael Angelo Covino’nun oturduğu, başrolünü ise Kyle Marvin’in üstlendiği The Climb’a ait fragman yayınlandı.

 

Kısa film tabirine uygun bir şekilde hazırlanmış olan altyapısına ve senaryosuna rağmen uzun metraja uyarlanan yapımlar listesine eklenen The Climb, yakın arkadaşlar Kyle ve Mike’ın hayatlarını konu ediniyor. Her şey çok yolunda ilerliyor sanılırken Mike ile Kyle’ın nişanlısı arasındaki ilişki ortaya çıktıktan sonra doğal olarak ikilinin arası açılır; çok ciddi bir problem yaşayan ama ne olursa ilişkileri tam olarak kopmayan iki arkadaşın kahkaha, öfke ve kargaşadan oluşan uzun ömürlü arkadaşlıklarına şahitlik etmek ise bizlere düşer…

 

Filmin oyuncu kadrosunda başrolleri üstlenen ikiliye, Gayle Rankin, Judith Godréche, Talia Balsam gibi isimler eşlik ediyor. The Climb, Cannes’daki gerçekleştirdiği prömiyerin ardından Telluride ve Toronto gibi yerlerde düzenlenecek olan ünlü festivallere konuk olması, bu yıl 23 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 2020 Sundance Film Festivali’nde de gösterilmesi planlanıyor. 35. Bağımsız Ruh Ödülleri’nin En İyi İlk Film kategorisinde adaylık kazanan filmin Amerika’daki vizyon tarihi 20 Mart 2020 ancak ülkemizde vizyona girilip girilmeyeceği hakkında henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.