Sinemalar.com

Cinecascade, Ejder Kapanı için Geldi

Cinecascade, Ejder Kapanı için Geldi
7 Ağustos 2009

Yapımcılığını TMC’nin yaptığı, senaryosunu Kubilay Tat\'ın yazdığı ve yönetmenliğini Uğur Yücel\'in üstlendiği polisiye-gerilim tarzındaki "Ejder Kapanı"nın aksiyon sahneleri için çekimlerin 7’inci haftasında Fransa’dan Cinecascade ekibi geldi.


Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ceyda Düvenci ve Berrak Tüzünataç’ın rol aldığı, 15 Haziran’da İstanbul’da çekimlerine başlanan “Ejder Kapanı” filminin çekimleri devam ediyor. Polisiye-gerilim tarzındaki filmin aksiyon çekimleri için Ronin,Taxi ve Bourne Identity gibi filmlerde de çalışan Fransız ekip “CİNECASCADE” yaklaşık bir haftadır İstanbul’da...


Şehrin farklı mekânlarında birçok aksiyon sahnesi çekilirken, geçtiğimiz akşam da Galata Köprüsü’nde çekim yapıldı. Gece saat 01.00 sularında Trafik Şube Müdürlüğü’nün de destekleriyle Galata Köprüsü trafiğe kapatıldı ve açılan köprüden özel üretim arabanın uçma sahnesi gerçekleştirildi.


5 trilyon bütçeli Ejder Kapanı filmi için Beyoğlu Belediyesi, Kriminal Şube,  Adli Tip, İstanbul Cinayet Masası, Olay Yeri İnceleme ve İstanbul Trafik Şube Müdürlüğünün destekleri alındı.


“Ejder Kapanı” filminin aksiyon sahnelerinde kullanılmak üzere Fransa’dan özel yapım 3 adet Mercedes W serisi araç ve özel üretim taksiler Türkiye’ye getirtildi. Araba çekimlerinde yaklaşık 50 metre rampa, 4000 özel koli kullanıldı ve set ekibi ile birlikte yaklaşık 200 kişi çalıştı. 2 tır malzemeyle İstanbul’a gelen ekip çekimlerde perte çıkan araçları Fransa’ya geri götürdü.


Ejder Kapanı 22 Ocak’ta tüm Türkiye ve Avrupa’da yaklaşık 300 sinema da vizyona girecek.

Tüm yorumlar (10)

Avatar
alibaba677 (Amatör) | 22 Ocak 2010, 16:25

ben izledim sizde izleyin kaçırmayın gerçekten güzel bir film
 

Cevap Yaz
0
0
pato53 (Amatör) | 2 Aralık 2009, 06:12

UĞUR YÜCEL gibi dev bir oyuncu ve KENAN İMİRZALIOĞLU gibi kaliteli bir oyuncu.. bir kere bu oyuncular dandik bi filme imza atmazlar.. FRAGMANINI İZLEDİM.. geçekten çok güzel gözüküyo.. türklerin en aksiyonlu filmi olacağa benzer..
merakla bekliyoruz..

Cevap Yaz
0
0
HeartOfGold (Star) | 10 Ağustos 2009, 21:47

kenan imirzalıoğlu boş projeye imza atmaz...o oynuyorsa izlenir...ayrıca uğur yücel ve kadrodaki diğer tüm isimler süper isimler...hiçkimse ölüm yarışı,zor ölüm yada bir terminatör filmlerindeki aksiyonu beklemesin eğer bunu bekliyorsanız haksızlık etmiş olursunuz...ben filmin son derece sürükleyici olacağına inanıyorum yani bene bir kısa film yönetmeniyim muhtemelen film senaryosuyla zaten sürükelyici olacak aralara tam kalite aksiyon sahneleri espriler ve erotizm serpiştirilerek film zenginleştirilecek muhtemelen böyle olur diye tahmin ediyorum

Cevap Yaz
0
0
brc116 (Figuran) | 30 Ağustos 2009, 17:35

bende katılıyorum diğer filmler gibi süper olmaz ama yinede bol aksiyonlı bir film olcağa benziyor ayrıca oyuncularda süper

0
0
Legendary57 (Profesyonel) | 8 Ağustos 2009, 16:29

kadro güzel , bütçe az . vizyona girince görücez.

Cevap Yaz
0
0
cineworld (Dublör) | 8 Ağustos 2009, 17:20

bence güzel bi film olcak ve bütçe az olsaydı eğer o ekibi çağıramazlardı

0
0
toklu35 (Profesyonel) | 8 Ağustos 2009, 10:37

Ya çok önyargılı olmamak lazım her geçen gün daha iyiye gidiyor Türk Sineması inşallah bizleri utandıracak kadar iyi olur..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz