Cinecascade, Ejder Kapanı için Geldi

07.08.2009 13:30
Cinecascade, Ejder Kapanı için Geldi

Yapımcılığını TMC’nin yaptığı, senaryosunu Kubilay Tat\'ın yazdığı ve yönetmenliğini Uğur Yücel\'in üstlendiği polisiye-gerilim tarzındaki "Ejder Kapanı"nın aksiyon sahneleri için çekimlerin 7’inci haftasında Fransa’dan Cinecascade ekibi geldi.


Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ceyda Düvenci ve Berrak Tüzünataç’ın rol aldığı, 15 Haziran’da İstanbul’da çekimlerine başlanan “Ejder Kapanı” filminin çekimleri devam ediyor. Polisiye-gerilim tarzındaki filmin aksiyon çekimleri için Ronin,Taxi ve Bourne Identity gibi filmlerde de çalışan Fransız ekip “CİNECASCADE” yaklaşık bir haftadır İstanbul’da...


Şehrin farklı mekânlarında birçok aksiyon sahnesi çekilirken, geçtiğimiz akşam da Galata Köprüsü’nde çekim yapıldı. Gece saat 01.00 sularında Trafik Şube Müdürlüğü’nün de destekleriyle Galata Köprüsü trafiğe kapatıldı ve açılan köprüden özel üretim arabanın uçma sahnesi gerçekleştirildi.


5 trilyon bütçeli Ejder Kapanı filmi için Beyoğlu Belediyesi, Kriminal Şube,  Adli Tip, İstanbul Cinayet Masası, Olay Yeri İnceleme ve İstanbul Trafik Şube Müdürlüğünün destekleri alındı.


“Ejder Kapanı” filminin aksiyon sahnelerinde kullanılmak üzere Fransa’dan özel yapım 3 adet Mercedes W serisi araç ve özel üretim taksiler Türkiye’ye getirtildi. Araba çekimlerinde yaklaşık 50 metre rampa, 4000 özel koli kullanıldı ve set ekibi ile birlikte yaklaşık 200 kişi çalıştı. 2 tır malzemeyle İstanbul’a gelen ekip çekimlerde perte çıkan araçları Fransa’ya geri götürdü.


Ejder Kapanı 22 Ocak’ta tüm Türkiye ve Avrupa’da yaklaşık 300 sinema da vizyona girecek.