Sinemalar.com

Steven Spielberg, Halo'ya Talip

Steven Spielberg, Halo'ya Talip
12 Ağustos 2009

Amerika‘nın çeşitli medya kuruluslarında çıkan söylentilere göre Hollywood‘un usta yönetmeni Steven Spielberg, beyazperdeye uyarlaması yaklaşık üç sene önce askıya alınan ve bir video oyunu klasiği olan "Halo"dan yola çıkılarak beyazperdeye uyarlanacak film projesinin yapımcılığını üstlenmek istiyor.


Yapım aşamasına geçmesi bir süre daha zaman alacak olan "Halo"nun çekimlerine ise, tam olarak ne zaman başlanacağı ve de yönetmen koltuğuna kimin oturacağı henüz bilinmiyor. "Halo"nun senaryosu, daha önce Stuart Beatties tarafından "Halo: The Fall of Reach" başlığğ ile yazılmıştı.


Universal tarafından yapımı ilk olarak 2005 yılında planlanan "Halo"nun yapımcılığını, o dönem Peter Jackson ve Fran Walsh üstlenirken, yönetmen koltuğuna da Neill Blomkamp‘ın oturması düşünülmüştü. Jackson ve Walsh‘ın, 2006 yılında projeden geri çekilmesi ile "Halo" film projesi uzunca bir süre askıya alınmıştı.


Tüm yorumlar (5)

Avatar
asburak21 (Figuran) | 23 Aralık 2011, 06:32

bence doom uyarlaması cok ıyı degıldı ama kötude sayılmaz oyunu oynayan bırısı sıkılmadan ızlerdı...halo konusunda ıse avatar ın benzerı gıbı olur dıye dusunuyorum steven spielberg ın elınde bunun yarıne söyle pandorum ya da yaratık gıbı hafıf karanlık gerılım bı fılm olursa daha ıyı olur ...

Cevap Yaz
0
0
actionboy35 (Jön) | 10 Mart 2011, 23:39

Oyundan uyarlamalar çok berbat oluyor. Umarım (tabi yaparsa) Doom gibi bir felaket çıkmaz ortaya. GTA serisinin telif haklarını satın alsa kötü mü olurdu ?

Cevap Yaz
0
0
HiHitlerAd (Jön) | 16 Ağustos 2009, 20:04

HALO sinemaya uyarlanması zor bir oyun çünkü karşımızda yüzsüz bir karakter war.

Cevap Yaz
0
0
anoktad (Figuran) | 13 Ağustos 2009, 16:59

Halo' nun bi 3D versiyonu var dı zaten tamamen amatörce bi şeydi olmaz olsun tarzında umarım buda hayalkırıklıgı olmaz

Cevap Yaz
0
0
Csax (Dublör) | 12 Ağustos 2009, 22:11

Güzel bir haber daha inşallah sevdiğim bu oyunun filmi yapılır heleki böyle bir yönetmen yaparsa ayrı bir güzel olur.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz