Sinemalar.com

Stanley Kubrick‘ten Son Bir Film Daha

Stanley Kubrick‘ten Son Bir Film Daha
12 Ağustos 2009

Evet, yanlış okumadınız. 1999 yılında başrollerinde Tom Cruise ile Nicole Kidman‘nın oynadığı "Eyes Wide Shut" (Gözleri Tamamen Kapalı) isimli son filmini çektikten sonra vefat eden efsane yönetmen Stanley Kubrick‘in senaryosunu yazdığı "The Aryan Papers" beyazperdeye taşınıyor.


Yazar Louis Begley‘in 2. Dünya Savaşı konulu romanına dayanan ve yahudi bir kadın ile yeğeninin kaçış hikayesini anlatan Kubrick‘in film projesi, 90‘ların başında çekilmek istenmis ama, Schidler‘in Listesi‘nin yakaladığı büyük başarının ardından senaryo Warner tarafından askıya alınmıştı.


"Spartacus", "Lolita" gibi filmlerin usta yönetmeni Kubrick‘in kayınbiraderi Jon Harlan, filmde yönetmen koltuğuna Ang Lee‘nin oturmasını istiyor.


Kubrick‘in bir başka askıya alınan film projesi ise, Steven Spilberg‘ün 2001 yılında çektiği "AI: Artifical Intelligence" isimli film olmuştu.

Tüm yorumlar (6)

Avatar
history (Profesyonel) | 14 Ağustos 2009, 18:57

Haber diye buna derim. Gerçi Stanley kadar iyi çekebileceklerini sanmıyorum ama eğer senaryoyu kendi yazmışsa ister istemez alırız kokusunu filmde Stanley'nin.

Cevap Yaz
0
1
kusursuz (Efsane) | 14 Ağustos 2009, 03:32

filmin çok ii olmasını umuyorum böyle bir yönetmenden kötü film beklenmezde çıktığı zmn görürüz ..

Cevap Yaz
0
0
sakarof (Profesyonel) | 13 Ağustos 2009, 17:48

dünya sinema tarihinin gelmiş geçmiş mükemmel yönetmenlerinde biri keşke yaşaydı şu filmi bizlere kendi çekseydi ama onun adı geçiyosa umarım onun adına yakışan bir film olucaktır

Cevap Yaz
0
0
lamome (Figuran) | 13 Ağustos 2009, 15:30

stanley kötü senaryo yazmaz, bnce iyi bir film geliyor ;) sabırsızlıkla bekliyorum!!

Cevap Yaz
0
0
sinevio (Jön) | 12 Ağustos 2009, 17:50

İşin içinde sinemanın duayenlerinden Stanley Cubrick varsa o işte kalite vardır diye düşünüyorum. Sanatsal filmleri ardı ardına gelen efsanevi bir yöneetmen.umarım bu film de onun izinden giderek çekilir. Stanley Cubrick demişken Otomatik Portakal filmini kesinlikle tavsiye ediyorum.Kültleşmiş güzel bir psikolojik-dram.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz