Heyecanla Beklenen 16. Akbank Film Festivali Programı Açıklandı

02.03.2020 15:05
Heyecanla Beklenen 16. Akbank Film Festivali Programı Açıklandı

16. kez düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali 16-26 Mart tarihleri arasında gerçekşecek.

Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim ve Forum bölümlerinden oluşan festivalin seçkisinde 40 ülkeden 112 film yer alıyor.

Her yönüyle sinemaseverleri cezbedecek olan Akbank Kısa Film Festivali’nin jürisi tarafından seçilecek olan en iyiler 30 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin 22 ilinde 40 farklı üniversite de genç sinemaseverlerle buluşacak.

 

 Akbank 16. Kısa Film Festivali’nin tam programını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

 

Akbank 16. Kısa Film Festivali Programı

 

16.03.2020 Pazartesi

11:00 Perspektif ( A )

 A1 Amalgama – 12’53’’

 

A2 Moth – 16’54”

A3 Rea – 22’50”

A4 When You Grow Up – 21’14’’

 

13:00 Festival Kısaları ( A )

 

A1 Kelebek Adam – 6′

A2 Orada – 17′

A3 Siyah Güneş – 20′

A4 Teselli – 17′

A5 İyi Yemek Öldürür – 15′

 

16:00 Deneyimler ( A )

 

A1 Uzak İhtimal – 93′

 

18:30 Söyleşi – Edebiyat ve Sinema: Cem Erciyes, Şenay Aydemir

 

20:30 Dünyadan Kısalar ( A )

 

A1 Butterflies – 8′

A2 Party Day – 17′

A3 She Runs – 18′

A4 Daughter – 15′

 

17.03.2020 Salı

11:00 Perspektif ( B )

 

B5 The Treatment – 9’

B6 Funfair – 15′

B7 Arthur King – Changing Landscapes (Wauters Farm) – 19’15’’

B8 In the Hut of Mr. van den Brink – 15′

B9 Entropia – 10′

 

13:00 Festival Kısaları ( B )

 

B6 Yağmur Olup Şehre Düşüyorum – 14′

B7 Servis – 14’

B8 Dede – 17’

B9 Günlerin Ardından – 15′

B10 Topaç – 15′

 

15:00 Atölye – Aleyna Seymen – Foley Atölyesi (Akbank Sanat 3.Kat)

 

16:00 Kısadan Uzuna ( A )

 

A1 Beklerken – 8′

A2 Sekiz Haziran – 8′

A3 Tuzdan Kaide – 70′

 

18:30 Söyleşi – Kısadan Uzuna: Burak Çevik

 

20:30 Dünyadan Kısalar ( B )

 

B5 And Then the Bear – 14′

B6 All Cats Are Grey in the Dark – 18’

B7 November 1st – 25’

 

18.03.2020 Çarşamba

11:00 Perspektif ( C )

 

C10 The Little Soul – 9′

C11 Milk – 12’29’’

C12 I’ll end up in jail – 23′

C13 The Dishwasher – 12’34”

C14 The Golden Legend – 11’05’’

 

13:00 Festival Kısaları ( C )

 

C11 Aries – 14’

C12 Avarya – 19’

C13 G.K – 20’

C14 Tor – 20′

 

15:00 Atölye – Can Evrenol, Orkun Göntem – Gelişen Video Teknolojileri ve Yeni Olanaklar (Akbank Sanat 3. Kat)

 

16:00 Deneyimler ( B )

 

18:30 Söyleşi – Deneyimler: Mahmut Fazıl Coşkun

20:30 Dünyadan Kısalar ( D )

 

D11 Monster God – 10’

D12 Inner Self – 15′

D13 Superheroes without Superpower – 13′

D14 Life Between the Exit Signs – 18’

 

19.03.2020 Perşembe

11:00 Perspektif ( D )

 

D15 No body – 4′

D16 Fun Factory – 12′

D17 Journey through a body – 32′

D18 Complex Subject – 26′

 

13:00 Perspektif ( E )

 

E19 Monolog – 3′

E20 Jeremiah – 10’

E21 Geleceğimizi İstiyoruz – 13′

E22 Restart – 20′

E23 Habitat – 14′

 

16:00 Dünyadan Kısalar ( C )

 

C8 Anna – 15′

C9 Favourites – 18′

C10 Ward’s Henna Party – 22′

 

18:30 Söyleşi – Oyunculuk Üzerine: Öykü Karayel

20:30 Deneyimler ( A )

 

A1 Uzak İhtimal – 93′

 

20.03.2020 Cuma

11:00 Perspektif ( F )

 

F24 Telve – 4’

F25 Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You – 9’

F26 Danger Blasting Keep Away! – 18’

F27 Moth – 13′

F28 Acil Çırak Aranıyor – 15′

F29 Jacques’ Rampage or When Do We Lose Our Self-confidence? – 8′

 

13:00 Perspektif ( G )

 

G30 Solar Plexus – 9’

G31 Blessed Land – 19’

G32 Matches – 12′

G33 Dünya Tutuluyor – 20′

G34 Gramafon Kafa – 4′

 

15:00 Atölye – Senaryo Atölyesi – Melik Saraçoğlu (Akbank Sanat 3. Kat)

 

16:00 Belgesel Sinema ( A )

 

A1 Daughter of Camorra – 79′

 

18:30 Söyleşi  – Belgesel Sinema: Siniša Gacic

20:30 Özel Gösterim ( A )

 

A1 Passionless Moments – 12′

A2 Peel – 9′

A3 After Hours – 25′

 

21.03.2020 Cumartesi

11:00 Perspektif ( H )

 

H35 Gamsız Apartmanı – 10′

H36 Stay Awake, be Ready – 14′

H37 The Tough – 14′

H38 21xoxo – 10′

H39 Yaylacı – 22′

 

13:00 Perspektif ( I )

 

I40 Nimic – 11′

I41 Adam – 20′

I42 The Trap – 20′

I43 Sticker – 18′

 

15:00 Atölye – Tamer Levent – Oyunculuk Atölyesi (Akbank Sanat 3. Kat)

 

16:00 Dünyadan Kısalar ( A )

 

A1 Butterflies – 8′

A2 Party Day – 17′

A3 She Runs – 18′

A4 Daughter – 15′

 

18:30 Söyleşi  – Jane Campion Sineması: Burcu Aykar

20:30 Dünyadan Kısalar ( C )

 

C8 Anna – 15′

C9 Favourites – 18′

C10 Ward’s Henna Party – 22′

 

22.03.2020 Pazar

11:00 Özel Gösterim ( B )

 

B4 Joan – 8’

B5 Reonghee – 15′

B6 Sand – 18′

B7 Girdap – 5′

B8 Dijital Pizza – 5’

B9 Nasıl Bilirdiniz – 3′

B10 Parti – 3′

 

13:00 Perspektif ( J )

 

J44 Rewild – 4′

J45 Mr. Mare – 19′

J46 Tavşan – 15′

J47 Romance for French Horn – 15′

J48 Kömür – 11′

 

16:00 Dünyadan Kısalar ( B )

 

B5 And Then the Bear – 14′

B6 All Cats Are Grey in the Dark – 18’

B7 November 1st – 25’

 

18:30 Söyleşi – Söz Yönetmenlerin (Enis Manaz, Zeynep Köprülü, Sercan Erdoğan, Umut Evirgen)

 

20:30 Festival Kısaları ( A )

 

A1 Kelebek Adam – 6′

A2 Orada – 17′

A3 Siyah Güneş – 20′

A4 Teselli – 17′

A5 İyi Yemek Öldürür – 15′

 

24.03.2020 Salı

11:00 Perspektif ( K )

 

K49 Kingdom – 6′

K50 Lekesiz – 13′

K51 Uçan Balık – 21′

K52 Cover – 15’15’’

K53 Serial Paralels – 9′

 

13:00 Perspektif ( L )

 

L54 Kids – 9’

L55 Hunger – 2′

L56 All The Fires the Fire – 25′

L57 Mavi Otel – 32′

 

15:30 Atölye – Cansu Boğuşlu – Görüntü Yönetmenliği Atölyesi (Akbank Sanat 3. Kat)

 

16:00 Perspektif ( M )

 

M58 Donut Paradise – 5’

M59 The Chef – 20’

M60 Intermission Expedition – 9’

M61 Soukoon – 14’

M62 İkame – 13′

M63 Splash – 9′

 

18:30 Söyleşi  – Söz Yönetmenlerin (Kasım Ördek, Ramazan Kılıç, Ahmet Keçili, Ferit Karol, Yeter Keser)

 

20:30 Festival Kısaları ( B )

 

B6 Yağmur Olup Şehre Düşüyorum – 14′

B7 Servis – 14’

B8 Dede – 17’

B9 Günlerin Ardından – 15′

B10 Topaç – 15′

 

25.03.2020 Çarşamba

11:00 Perspektif ( N )

 

N64 Why Slugs Have No Legs – 11’

N65 Aylin – 20’

N66 Community Gardens – 15′

N67 The Diver – 12′

N68 Deep Roots – 15′

 

13:00 Perspektif ( I )

 

I40 Nimic – 11′

I41 Adam – 20′

I42 The Trap – 12’07”

I43 Sticker – 18′

 

16:00 Dünyadan Kısalar ( D )

 

D11 Monster God – 10’

D12 Inner Self – 15′

D13 Superheroes without Superpower – 13′

D14 Life Between the Exit Signs – 18’

 

18:30 Söyleşi – Söz Yönetmenlerin (Dila Bulut, Gökalp Gönen, İnan Erbil, Ragıp Türk)

 

20:30 Festival Kısaları ( C )

 

C11 Aries – 14’

C12 Avarya – 19’

C13 G.K – 20’

C14 Tor – 20′

 

26.03.2020 Perşembe

11:00 Perspektif ( D )

 

D15 No body – 4′

D16 Fun Factory – 12′

D17 Journey through a body – 32′

D18 Complex Subject – 26′