Sinemalar.com

Brüno'ya Singapur'dan Sansür

Brüno'ya Singapur'dan Sansür
14 Ağustos 2009

Son dönemlerin en çok tartışma yaratan filmlerinden birisi olan ve başrolünde İngiliz komedyen Sacha Baron Cohen\'in oynadığı "Brüno", Singapur\'da sansüre maruz kaldı.

 

Buna göre, tartışma yaratan seksüel içerikli sahnelerinin bir dakikalık kısmı filmden çıkartılacak, ve Singapur\'da, önümüzdeki hafta vizyona girecek olan film 21 yaş sınırı uygulamasına tabi tutulacak.

 

Cohen\'in bir moda muhabirini canlandırdığı "Brüno", daha önce İngiltere ve Avustralya\'da da benzer sansürlere maruz kalmış, Ukranya Hükümeti ise, filmin hem sinemada gösterimini hem de DVD\'sinin ülkede satışı yasaklanmıştı.

Tüm yorumlar (6)

Avatar
CarpediemiN (Artist) | 17 Ağustos 2009, 12:33

şaklabanın en önde gideni..ingiltere şaklaban temsilcisi..bizde de muro vardı..inşallah türkiyede vizyona girmez..cem yılmaz,şahanı begenmeyip bu adam çok güzel diyenlerede şaşıyorum...

Cevap Yaz
0
0
sinevio (Jön) | 14 Ağustos 2009, 19:16

Bana kalırsa çoğu insanın hala tabularını yıkamadığı, devletlerin bu konuda yardım etmesi gerekirken sırt çevirdiği, hala bazı yerlerinde görünüşte modernizmin olduğu fakat aslen ilkelliğin yattığı bir dünyada yaşıyoruz.Kesinlikle "isteyen gider istemeyen gitmez" görüşüne katılıyorum.Ki üstelik ben filmin bir salisesinin bile sansürlenmesinin filme çok şey kaybettirdiğini düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
topperharley (Dublör) | 14 Ağustos 2009, 17:34

bence savha nın hayatında yarattığı en iyi karakter ali g di.borat kötüydü brünodanda bek umutlu diilim açıkcası.

Cevap Yaz
0
0
avencast0 (Jön) | 14 Ağustos 2009, 17:08

sacha baron cohen iyi bir komedyendir.her yaptığı olay oluyor.Ali G karakteri çok iyidi.Borat'ta fena sayılmazdı.bakalım brünosu nasıl :)

Cevap Yaz
0
0
Legendary57 (Profesyonel) | 14 Ağustos 2009, 12:40

Enteresan bir haber . bu kadar sansüre uğrayacak kadar sahne içermesi ilginç. merak ediyor insan ..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz