Minions: Rise of Guru Süresiz Şekilde Ertelendi

20.03.2020 16:22
Minions: Rise of Guru Süresiz Şekilde Ertelendi

Dünya çapında koronavirüs salgını devam ederken,film yapımcıları ve stüdyolar zor zamanlardan geçiyor, bir çok proje ya ertelendi ya da iptal edildi. Universal Stüdyoları da bu durumdan en çok etkilenen stüdyolar arasında.

Universal Stüdyoları tarafından yapımı durdurulan bir diğer proje de "Minions" serisinin devam filmi "Rise of Guru" oldu. Stüdyonun, "Trolls World Tour" ve "No Time to Die" gibi diğer yapımlarının aksine "Rise of Guru" farklı bir sorunla karşı karşıya. Filmin henüz tamamlanmamış olması, ertelenmeden ziyade prodüksiyonu tamamen durdurdu.

Filmin yapım şirketi olan Illumination, prodüksiyon aşamasını Fransa'daki stüdyolarından yürütüyordu. Salgın nedeniyle karantina ilan edilen Fransa'da, stüdyo salgın riski geçene kadar işleri durdurma kararı aldı. Şirket CEO'su Chris Meledandri, "Çalışanlarımıza ve ailelerine değer veriyoruz ve Fransız hükümetinin karantina için belirlediği kuralları uygulamalıyız. Bu nedenle Minions: Rise of Guru filmini zamanında bitiremeyeceğiz." şeklinde açıklama yaptı.

Filmin normal şartlar altında Haziran-Temmuz 2020'de vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak mevcut gelişmeler çerçevesinde yeni vizyon tarihi hakkında çalışmalar devam ediyor.