Jordan Peele ve J.J Abrams’tan Lovecraft Country Geliyor

03.05.2020 20:19

Yapımcılığını Jordan Peele ve J.J Abrams’ın üstlendiği “Lovecraft Country”nin ilk fragmanı yayınlandı.

Uzun zamandır sessiz sedasız yapımı süren “Lovecraft Country”’nin fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. HBO’nun sekiz bölümlük yeni serisinden beklentiler oldukça büyüktü. Yayınlanan fragman esrarengiz yaratıklarla, entrikacı topluluklarla ve diğer korku öğeleri ile dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Matt Ruff’ın fantastik-korku tarzında olan aynı isimli kitabından uyarlanan “Lovecraft Country” 1950’lerin Amerika’sında geçiyor. “Lovecraft Country”, Atticus (Jonathan Majors) isimli genç siyahî bir adamın babasını (Michael K. Williams) aramak için Lovecraft Country isimli kasabaya arkadaşı Letitia (Jurnee Smolet-Bell) birlikte gitmesini ve bu kasabada karşılaştıkları korkunç yaratıklarla olan mücadelesini anlatıyor.

Fragmandaki göndermelerin çoğu ırkçılık, sınıfsal ayrımcılık ve polis şiddetine yönelik olduğu için “Lovecraft Country”deki çoğu canavarın insan olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

20. yüzyıl edebiyatına korku-gerilim türündeki eserlerle damgasını vurmuş H.P Lovecraft’ın yarattığı evrenden öğeler barındıran “Lovecraft Country” bir aksilik yaşanmazsa Ağustos 2020’de yayınlanmaya başlayacak.