Sinemalar.com

Kurtlar Vadisi Gladio

Kurtlar Vadisi Gladio
30 Ağustos 2009

İskender Büyük karakterinin hayat hikayesi ekseninde, 90’lı yılların başından bugüne, Türkiye yakın tarihinin önemli olaylarına ışık tutan “Kurtlar Vadisi - Gladio” filmi, İstanbul’un ardından Antalya’da kurulan özel bir platoda çekilen muhteşem aksiyon sahnelerinin tamamlanmasıyla sona erdi.

 

Filmin Antalya’da gerçekleşen çekimlerinde İskender Büyük’ü canlandıran Musa Uzunlar, 10 metre yükseklikten korkusuzca Köprülü Kanyon’un buz gibi sularına atladı. Çatışma ve patlama sahneleriyle geçen çekimler, Antalyalıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İskender Büyük’ün 15 yaş gençleştirildiği çekimlerde, izleyenler Musa Uzunlar’ı tanımakta zorlandı.

 

Senaryosunu Kurtlar Vadisi’nin senaristleri Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan’ın yazdığı filmin yönetmenliğini Sadullah Şentürk yaptı.

 

“Kurtlar Vadisi - Gladio” filmi, 20 Kasım 2009’da vizyona girecek.

 

FİLMİN KONUSU

 

Kurtlar Vadisi Gladio…
Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği Gladio ile hesaplaşma hikayesi…

 

İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır.

 

Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda, yanında, baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe’den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender’in karanlık geçmişinin sayfaları arasında, ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise ‘Gladio’dur.

 

İfadeleri ülkede her gün yeni bir gündem yaratırken, içindeki intikam duygusu da giderek büyümektedir. Elinde kalan son kartı oynamaktan başka şansı yoktur: Anlattıklarıyla, Gladio’nun ikinci adamı Fuat Aras’ı saklandığı yerden çıkarmak!

 

Ancak bu yolun sonunda İskender Büyük’ü hiç tahmin etmediği başka bir sürpriz beklemektedir. Yine bir oyunun parçası olmuştur… Üstelik bu kez oturtulduğu yer, konuşma şansının olduğu bir sanık sandalyesi dahi değildir…

Tüm yorumlar (40)

Avatar
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 16:14

Musa Uzunlar bence oldukca iyi bir oyuncu. Daha fazla rollerde görmek istiyeceğim biri.

Cevap Yaz
0
0
academy61 (Profesyonel) | 29 Kasım 2009, 12:27

aksiyon kurtlar vadisi ırak kadar fazla olmasada ıraktakinden daha kaliteli.Kurtlar vadisi ırak filmi gecemez zaten ırak filmi gelmiş geçmiş en pahalı ve en falza gişe rekoru kıran tek türk filmi.gladıo da ırak gibi gerçekleri anlatıyor ancak film diziden bağımsız değil yani filmin devamı var oda dizide.

Cevap Yaz
0
0
hkneffl (Dublör) | 21 Kasım 2009, 12:30

bence yeni ayı gişede 5e katlar tahminim 1.000.000-1.250.000 yeni ay 5-5.5 gladio olur

Cevap Yaz
0
0
acemkizi777 (Dublör) | 14 Eylül 2009, 00:18

kurtlar vadisi ırak kadar olmasa da çok güzel bir film bekliyorum özellikle senaryonun iyi olacağından eminim umarım gişede başarılı olur.

Cevap Yaz
0
0
Rojar (Dublör) | 8 Eylül 2009, 15:01

kurtlar vadisi ırak türkie tarihinin recep ivedik serisinden sonra en çok izlenilen filmi.ancak bu filmde necati şaşmaz ve ekibi yok bundan dolayı gişe başarısı kv ırak kadar olmaz bence.birde kötü bir zamana denk geliyor.Genç kızların merakla beklediği yeni ay filmi ile aynı gün vizyona giriyor yani gişede zorlanabilir..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz