Kurtlar Vadisi Gladio

30.08.2009 11:09
Kurtlar Vadisi Gladio

İskender Büyük karakterinin hayat hikayesi ekseninde, 90’lı yılların başından bugüne, Türkiye yakın tarihinin önemli olaylarına ışık tutan “Kurtlar Vadisi - Gladio” filmi, İstanbul’un ardından Antalya’da kurulan özel bir platoda çekilen muhteşem aksiyon sahnelerinin tamamlanmasıyla sona erdi.

 

Filmin Antalya’da gerçekleşen çekimlerinde İskender Büyük’ü canlandıran Musa Uzunlar, 10 metre yükseklikten korkusuzca Köprülü Kanyon’un buz gibi sularına atladı. Çatışma ve patlama sahneleriyle geçen çekimler, Antalyalıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İskender Büyük’ün 15 yaş gençleştirildiği çekimlerde, izleyenler Musa Uzunlar’ı tanımakta zorlandı.

 

Senaryosunu Kurtlar Vadisi’nin senaristleri Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan’ın yazdığı filmin yönetmenliğini Sadullah Şentürk yaptı.

 

“Kurtlar Vadisi - Gladio” filmi, 20 Kasım 2009’da vizyona girecek.

 

FİLMİN KONUSU

 

Kurtlar Vadisi Gladio…
Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği Gladio ile hesaplaşma hikayesi…

 

İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır.

 

Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda, yanında, baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe’den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender’in karanlık geçmişinin sayfaları arasında, ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise ‘Gladio’dur.

 

İfadeleri ülkede her gün yeni bir gündem yaratırken, içindeki intikam duygusu da giderek büyümektedir. Elinde kalan son kartı oynamaktan başka şansı yoktur: Anlattıklarıyla, Gladio’nun ikinci adamı Fuat Aras’ı saklandığı yerden çıkarmak!

 

Ancak bu yolun sonunda İskender Büyük’ü hiç tahmin etmediği başka bir sürpriz beklemektedir. Yine bir oyunun parçası olmuştur… Üstelik bu kez oturtulduğu yer, konuşma şansının olduğu bir sanık sandalyesi dahi değildir…