Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Uzak İhtimal, Avrupa Film Ödülleri’nde

Uzak İhtimal, Avrupa Film Ödülleri’nde
17 Eylül 2009

Yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun’un yaptığı ve bu yılın bol ödüllü filmi olan “Uzak İhtimal”, Avrupa’nın en önemli film ödüllerinden biri olan ve 2000 kişilik jürisiyle büyük bir sinema organizasyonu olan Avrupa Film Ödülleri’ne aday gösterildi.

 

Avrupa Film Ödülleri 2009’a 25 ülkeden toplam 48 film davet edildi.

 

Bu yıl 22.si verilecek olan Avrupa Film Ödülleri’nde oldukça önemli filmler yarışıyor. Yönetmenliğini Danny Boyle’ın yaptığı Oscar ödüllü “Slumdog Millionaire”, Stephen Daldry’nin yönettiği ve Kate Winslet’in oynadığı “The Reader”, Ken Loach’ın yönettiği “Looking For Eric”, Lars von Trier’in “Antichirist”i, İspanyol Pedro Almodóvar’ın yazıp yönettiği “Broken Embraces” ve Andrzej Wajda’nın yönettiği “Sweet Rush” filmi bu yıl ödüle aday diğer filmler arasında yer alıyor.

 

2000 kişilik büyük jüri, önemli filmler arasından seçim yapacak.

 

Daha önce katıldığı 38. Rotterdam Film Festivali ve 6. Crossing Europe Film Festivali’nde en iyi film ödüllerini alan “Uzak İhtimal”, İstanbul ve Adana Altın Koza film festivallerinde de birçok ödül aldı.

 

2009 yılında Türk sinemasında en çok konuşulan filmlerden biri olan Uzak İhtimal’in Avrupa Film Ödülleri’nde de dikkat çekmesi bekleniyor.

 

Katıldığı uluslararası film festivallerinde ülkemizi başarıyla temsil eden “Uzak İhtimal”, 9 Ekim’den itibaren Türk izleyicileriyle buluşacak.

Tüm yorumlar (2)

Avatar
sevendays (Profesyonel) | 18 Eylül 2009, 13:55

başarılar umarım herşey film için güzel olur

Cevap Yaz
0
0
dipnot (Jön) | 18 Eylül 2009, 00:32

Bizi temsil eden bir filmin olması iyi. Ne olsa hiç yoktan iyidir dilerim ki hakketiği ödülleri kazanır.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz