Yeni Marvel Filmi Shang Chi'den Fragman Geldi!

20.04.2021 13:56

Eylül ayında sinema seyircisi ile buluşması planlalan Shang Chi and the Legend of The Ten Rings filminden fragman geldi. Ülkemizde pandemi nedeniyle yaşanan belirsizlik devam ederken vizyon planlarının ne kadarının gerçekleşeceği hala merak konusu. Filmde ana karakter Shang Chi isimli kahramanı Simu Liu canlandıracak. 

Marvel çizgi romanlarında geçen Shang Chi'nin orijini ise şöyle: Shang Chi, Çinli bir savaşçı, silah ustası ve aynı zamanda Fu Manchu'nun oğludur. Filmin odağına alacağı konu ise şu anda tam olarak belli değil; tek bildiğimiz, Shang-Chi'nin On Yüzük ismindeki gruba dahil olduktan sonra geçmişiyle yüzleşmesini içerdiği. Shang-Chi'nin film versiyonunun Tony Leung'un canlandırdığı ve çizgi romanlardakinden farklı bir babası olduğunu da biliyoruz.

Marvel Sinematik Evreninde yer alacak ilk Asyalı süper kahraman olma özelliğine sahip olan Shang Chi, daha önce Iron Man 2 filminde adı geçen Mandarin ve On Yüzük organizasyonunu da odağına alacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise 2019 yapımı Just Mercy ile adını duyuran Destin Daniel Cretton yer alıyor.