Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (21 Ocak 2022)

21.01.2022 09:36
Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (21 Ocak 2022)

Bu hafta 4’ü yerli 8 film vizyona giriyor. Aralarında sevilen animasyon “Şarkını Söyle” filminin ikincisi “Şarkını Söyle 2”, usta oyuncu Ediz Hun’un başrolda olduğu “Şöhretler Okulu” ve festivallerden övgüyle ayrılan “Ayrı Dünyalar” var. 

 

Şarkını Söyle 2 (Sing 2)

Süre: 110 dk

Yönetmen: Garth Jennings

Seslendirenler: Reese Witherspoon, Matthew McConaughey, Taron Egerton

Buster, NewMoon Tiyatrosu’nu ulaştırıdığı büyük başarıdan sonra yeni hedefi Crystal Tower Tiyatrosu olur. Buster burada yeni bir gösteri sergilemek istese de kurt Jimmy Crystal tarafından yönetilen bu tiyatronun ofislerine adım atmak öyle kolay değildir. Bu sebeple Buster ile ekibi Crystal Entertainment’a gizlice girer. Bu sırada Gunter hayata geçirmesi çok zor bir fikirle gelir ve dünyaca ünlü rock yıldızı Clay Calloway'in da şovda yer alacağı vaadinde bulunur. Buster, bu önemli gösteride kendilerine eşlik etmesi için Clay’i aramaya koyulur.

 

Masal Zamanı "Melez Prenses"

Süre: 92 dk

Yönetmen: Kubilay Güleçoğlu, Burak Kahraman

Oyuncular: Lavinya Ünlüer, Kaan Yılmaz, Ebrar Alya Demirbilek

Melisa, 9. yaş gününde annesinin bir masal kahramanı olduğunu öğrenir. Bu durumda Melisa da yarı masal kahramanıdır yani "melezdir." Kötü bir palyaçonun oyununa gelen Melisa, masal günlüğüne yazmaması gereken bir şey yazar. Bunun sonucunda tüm büyükler donup kalırlar. Durumdan kurtulmak için tek umut çocuklardır. Sihirli Ayna Ablanın yardımıyla Masal Diyarı'na geçmeleri ve dört günde kutsal mağaraya ulaşmaları gereken kahramanlarımız ne yapacak?

 

Şöhretler Okulu

Süre: 91 dk

Yönetmen: Adnan Önal

Oyuncular: Ediz Hun, Berna Üçkaleler, Doruk Yılmaz

Kızını tek başına büyütmek zorunda kalan Kemal öğretmen, kızının eğitimine fazla kafa yorarken onun oyun arkadaşı olmayı unutmuştur. Küçükken işlerinden ötürü onunla ilgilenemeyen babasıdan şikayetçi olan Deniz öğretmen ise Kaktüs Koleji’ni ele geçirip satmayı planlamaktadır. Kemal öğretmen hem kızı ile kaçırdığı zamanı telafi etmek hem de çocukların ne kadar değerli olduğunu kızına kanıtlamak için ederek Deniz öğretmene bir yarış teklif eder. Deniz öğretmen yarışmayı kazanacağını düşündüğünden teretsüzsüz teklifi kabul eder.  Ancak birbirinden özel, yetenekli çocuklardan oluşan takım işin rengini değiştirecektir.

 

Afacan Felix

Süre: 84 dk

Yönetmen: Nicola Lemay

Seslendirenler: Gabriel Lessard, Guy Nadon, Marc Lebreche

Felix'in annesi, biraz dinlenmek ve rahatlamak için yolcu gemisi ile bir yolculuğa çıkar. Annesinin yokluğunu fırsat bilen 12 yaşındaki Fellix, iki yıl önce denizde kaybolan bir balıkçı olan babasını bulmak için işe koyulur.

 

Koloni (The Colony)

Süre: 104 dk

Yönetmen: Tim Fehlbaum

Oyuncular: Nora Arnezeder, Iain Glen, Sope Dirisu

Dünya’da büyük bir felaket yaşanmıştır ve insanlar için yaşanmaz bir hal almıştır. Birkaç kişi uzay gemileriyle Kepler 209 adlı gezegene doğru yola çıkarlar. Fakat buradaki atmosferin de insanlar üzerinde olumsuz etkileri olduğu anlaşılır ve olaylar gelişir.

 

Ayrı Dünyalar (Ouistreham)

Süre: 107 dk

Yönetmen: Emmanuel Carrere

Oyuncular: Juliette Binoche, Louis-Do de Lencquesaing, Hélène Lambert

Film, Fransız gazeteci Florence Aubenas'ın, kuzey liman kenti Caen'deki deneyimleriyle Fransız toplumunda yükselen güvencesizliği araştıran eseri “Le Quai de Ouistreham”a dayanıyor.

 

Kara Neme: Gelin Deresi

Süre: 88 dk

Yönetmen: Kemal Danacı

Oyuncular: Erol Sertel, Halil Balıkçı, Sanaz Zahraei

Film, sosyal medyaya içerik üreten Semih ve eşi Burcu'nun hafta sonu için gittikleri kampta yaşadıkları olayları konu alıyor.

Sosyal medya kanalı olan Semih, 1 milyon takipçiye ulaşmak için kampta yaşadıkları her şeyi kayıt altına almak ister. Kampa yeni evli çift olan arkadaşları Ayhan ve Merve'yi de davet ederler. Amaçları doğum günü yaklaşan Burcu'ya sürpriz yapmaktır. Ancak atladıkları şey, yeni taşındıkları evdeki lanetin de onlarla beraber gelmesidir. Keyifli başlayan kamp, bir süre sonra paranormal olayların yaşanmasıyla kabusa döner.

 

Cumali Ceber 666

Süre: 82 dk

Yönetmen: Bilal Kalyoncu, Koray Yeltekin

Oyuncular: Halil Söyletmez, Serkan Şengül, Doğa Konakoğlu

Cumali, rüyasında cehenneme gittiğini görür ve uyanınca hemen Hac başvurusu yapmaya gider. Hac sırasının gelmesini beklerken bir türlü sonu gelmeyen, uçuk kaçık aksiliklerle karşılaşır. Hac yolunda önüne çıkan engelleri aşabilmek için elinden geleni yapar. Corona virüsten dolayı işler istediği gitmez. Katıldığı bir partide başına gelmeyen kalmaz.