“Avatar 2” Fragmanı, “Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında” Filminin Öncesinde Yayınlancak!

22.03.2022 12:06
“Avatar 2” Fragmanı, “Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında” Filminin Öncesinde Yayınlancak!

James Cameron'ın “Avatar 2”sinin uzun zamandır beklenen fragmanının,“Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında” filminin önüne ekleneceği söyleniyor.

2009 yılının Aralık ayında vizyona giren Cameron'un orijinal “Avatar” filmi, sinema dünyası için devrim niteliğinde ve çığır açan bir iş olarak kabul edildi. O zamandan beri sinemaseverler, merakla beklenen dört devam filmiyle ilgili herhangi bir haber için heyecanla bekliyorlar.

“Avatar 2”nin konusu hakkında şimdilik çok az şey biliyoruz. Ana karakterler Jake Sully (Sam Worthington) ve Neytiri (Zoe Saldaña) artık kendi ailelerine sahipler ve onları bıraktığımızdan bu yana çok daha yakınlar. İnsanların ise ilk filmde başladıkları işi bitirmek için Pandora dünyasına döneceği düşünülüyor; böylece Jake, Neytiri evlerini terk edip yeni bir tane aramak zorunda kalacaklar. Ayrıca, bu devam filmleriyle yeni kültürler ve yaratıkları, Pandora'da daha önce hiç görülmemiş farklı yerleri keşfedeceğiz.

Bugün Disney'in “Avatar 2”nin ilk fragmanını Marvel Studios'un Mayıs ayı başlarında vizyona girecek olan “Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında” önünde yayınlamayı planladığı iddiası ortaya atıldı. Bu filmlerin her ikisi de Disney'e ait olduğundan, oldukça mantıklı bir öngörü. Ayrıca, her iki film de bu yılın muhtemel gişe canavarları arasında gösteriliyor. 

“Avatar 2” için heyecanımızı arttıran pek çok açıklama var, örneğin filmin arkasındaki yaratıcı beyinler, kamuoyunda, filmin getireceklerine hazırlıksız oldukları konusunda ısrarcı. Son zamanlarda Saldaña, sadece 20 dakikalık “Avatar 2” izledikten sonra gözyaşlarına boğulduğunu söyledi.

Eğer söylendiği gibi fragman “Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında” önünde gösterilirse bu heyecan ikiye katlanacak. Filmin tam adı ve afişlerine de kavuşmaya başlayacağız. Uzun yıllar süren hazırlık, çekim ve yapım aşamalarından sonra “Avatar 2” bu yıl 16 Aralık'ta seyirci ile buluşacak.