Sinemalar.com

Francıs Ford Coppola, Türkiye’ye Geliyor

Francıs Ford Coppola, Türkiye’ye Geliyor
16 Ekim 2009

Hollywood’un en büyük ustalarından, yedinci sanatın efsanevi ismi İtalyan asıllı Amerikalı yönetmen FRANCIS FORD COPPOLA, TÜRSAK ve PİNEMA işbirliğiyle, ikinci kez Türkiye’ye geliyor.

 

Ülkemizi ilk kez 2007 yılında, TÜRSAK’ın düzenlediği 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Onur Konuğu sıfatıyla ziyaret eden FRANCIS FORD COPPOLA, festival dahilinde 2007 tarihli filmi YOUTH WITHOUT YOUTH’un Antalya’da düzenlenen Asya galasının yanı sıra sinemaseverler ve medya mensuplarıyla buluştuğu bir basın toplantısını da onurlandırmıştı.

 

Usta yönetmen, ülkemize yapacağı ikinci ziyarette, onuruna düzenlenecek panelde üniversite öğrencileriyle bir araya gelecek.

 

COPPOLA, BASIN MENSUPLARI VE SİNEMA ÖĞRENCİLERİYLE SAİT HALİM PAŞA YALISI’NDA BULUŞACAK

 

FRANCIS FORD COPPOLA, 19 Ekim tarihinde SAİT HALİM PAŞA YALISI’nda düzenlenecek basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevaplayacak. Aynı gün üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek “FRANCIS FORD COPPOLA’NIN GÖZÜYLE DÜNYA SİNEMASI” konulu panelde, usta yönetmen dünya sinemasını, yedinci sanatın tarihini, klasiklerini ve sinema sanatındaki son eğilimleri kendi özgün entelektüel perspektifinden değerlendirerek yorumlarını üniversite öğrencileriyle paylaşacak.

 

Merkezinde yer alacağı panel organizasyonunda üniversite öğrencileriyle bir araya gelecek olmaktan büyük memnuniyet duyan FRANCIS FORD COPPOLA, panel dahilinde, dünya sinema sanatı kadar sarsıcı, derinlikli ve sinema sanatının tüm entelektüel gücünü seferber eden yapıtları ve kariyeri hakkındaki soruları da yanıtlayacak.

 

44’üncü Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Onur Konuğu olarak Türkiye’ye yaptığı ilk ziyaret yerli ve yurtdışı basında büyük ilgiyle karşılanan COPPOLA’nın Türkiye’ye yapacağı ikinci ziyaret, Türkiye’de genç kuşakların dünya sinemasının en büyük figürlerinden bir tanesiyle fikir alışverişinde bulunacak olmaları açısından büyük anlam ifade ediyor.

 

Basın toplantısını ve paneli takiben, usta yönetmen FRANCIS FORD COPPOLA onuruna, SAİT HALİM PAŞA YALISI’nda, görsel organizasyonu imza attığı etkileyici işlerle tanınan MARCHE EVENT MANAGEMENT tarafından üstlenilen bir yemek verilecek.

 

COPPOLA’NIN YENİ FİLMİ TÜRKİYE’DE ÇEKİLECEK

 

TÜRSAK ve PİNEMA işbirliğiyle İstanbul’da ağırlanacak efsanevi yönetmen FRANCIS FORD COPPOLA, ikinci Türkiye ziyareti süresince aynı zamanda Türkiye’de çekilecek yeni filmi için yapılan hazırlıkları kontrol edecek.

 

Haziran-Temmuz ayında Türkiye’ye gelip gerekli incelemeleri yapan ekibinin ardından son kontrolleri yapacak olan ünlü yönetmen, filminin çekimlerinde kullanacağı mekanları gözden geçirecek.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
daniel-brk (Efsane) | 18 Ekim 2009, 11:04

hemen gelsin yaa xD....                               

Cevap Yaz
0
0
sinevio (Jön) | 17 Ekim 2009, 19:18

 Francis Ford Coppola Türkiye'ye geliyor.Ne diyeyim bilemedim, ülkede bu kadar sorun, açılım, kargaşa varken Coppola neden Türkiye'yi seçti acaba?Onun için veya bunun için olsun, Coppola gibi bir sinema dahisinin Türkiye'ye gelmesi bence çok büyük bir olay.Ama medya acaba buna ne kadar değer verir? Cevap belli; kesik kafalardan, mayına basıp şehit düşen askerlerden, birbirene sayıp söven "temsilci" milletvekillerinden ne zaman sıra gelirse bu ülkede sanata o zaman değer verilecek. Biz de beklemeye devam edeceğiz galiba: ülke bu sorunların hepsinin altından kalksın diye. İşte ancak o zaman Nuri Bilge'nin altın palmiyesi, Fazıl Say'ın yurtdışı konserleri, Coppola'nın Türkiye'ye gelişi günlerce haberlerden düşmez...

Cevap Yaz
0
0
tHeUnderTaker (Artist) | 16 Ekim 2009, 12:33

Bence iyi olmuş. Çünkü hem gelenler tarafından hem de film sayesinde ülkemizin tanıtımı yapılmış olacak.

Cevap Yaz
0
0
dark-rap (Dublör) | 19 Ekim 2009, 01:18

Turkiye ve bizler için iyi bir haber..
Ama bu sefer umarım hakedeni verir ve iyi bir yapı çizerler.

0
0
tHeUnderTaker (Artist) | 18 Ekim 2009, 17:46

EVet. Bunlar oldu. Umarım bu defa iyi şeyler olur.

0
0
ulasoznur (Profesyonel) | 16 Ekim 2009, 17:56

nasıl tanıtılacağı da çok önemli bunun kötü örneklerini de yaşamıştık teokrat bir yapı çizilmişti..

0
0
Görüşleriniz