Javier Bardem’den “Dune: Part 2” İçin Heyecan Verici Açıklamalar!

31.05.2022 14:10
Javier Bardem’den “Dune: Part 2” İçin Heyecan Verici Açıklamalar!

"Dune" filminin oyuncularından Javier Bardem, "Dune: Part 2" için heyecanımızı arttıran açıklamalarda bulundu.

Denis Villeneuve'nin Frank Herbert'in romanından uyarladığı “Dune”, kuşkusuz son zamanların en başarılı stüdyo filmlerinden biri oldu. Filmleştirilmesi zor bu bilim-kurgu romanı yorumlayışı geçen sonbaharda vizyona girdiğinde çokça iyi eleştiri aldı. Ayrıca film, Oscar Ödülleri’nde En İyi Film adaylığı kazandı. Villeneuve'nin çöl gezegeni Arrakis'e yönelik benzersiz vizyonu pek çok sinemaseveri önümüzdeki Ekim ayında vizyona girmesi planlanan “Dune: Part 2” için de oldukça sabırsızlandı. Ve görünüşe bakılırsa film için sabırsızlananlar arasından seyircilerin yanı sıra filmde Stilgar karakterini canlandıran Javier Bardem de var.

Cannes Film Festivali'nin 75. yıl dönümü kutlamaları kapsamında geniş bir soru-cevap etkinliğiyle boy gösteren Bardem, devam filmi hakkında bazı detayları ve üzerinde çalışmaya başlama heyecanını paylaştı:

"Yeni taslağı okudum, ve bence insanları şaşırtacak şekilde parçaları bir araya getirmek konusunda harika bir iş çıkardılar. Belli ki [ne olduğuna] şaşırmayacaklar, çünkü kitabı okudular, ama onu bir araya getirme biçimlerine şaşıracaklar. Beni en etkileyen kısım bu oldu. Dolu dolu bir film ve onun ağırlığını hissedip muhteşemliğinin keyfini çıkarabiliyorsunuz. Bu insanlarla çöle geri dönmek için sabırsızlanıyorum ve gelmiş geçmiş en büyük yönetmenlerden biri olan Denis ile çalıştığım için çok mutluyum. Harika bir adam."

"Dune: Part 2"yi başka devam filmleri izleyebilir

Bardem, yaklaşan devam filminde Fremen lideri Stilgar rolünü tekrar oynayacak, ancak bu, karakteri oynamak için eline geçen son fırsat olmayabilir. Denis Villeneuve başlangıçta “Dune”u iki bölümlük bir film olarak hayal etse de, yakın zamanda serinin diğer kitaplarını da uyarlayabileceğini söyledi.

Villeneuve, "’Dune'un olağanüstü bir film olabilecek ikinci kitabı 'Dune Mesihi' var," dedi ve ekledi “Her zaman bir üçlemenin olabileceğini hayal ettim; bundan sonrasını zamanla göreceğiz. Yıllarca süren bir çalışmaydı henüz daha ilerisini  düşünemiyorum."

Bardem'in yanı sıra Timothée Chalamet, Zendaya, Josh Brolin ve Rebecca Ferguson “Dune: Part 2” ile geri dönecekler arasında. Ayrıca Florence Pugh ve Austin Butler da kadroya yeni dahil olan isimler.

Dune: Part 2”nin 20 Ekim 2023'te “vizyona girmesi planlanıyor.