Jon Snow’a Odaklanan “Game of Thrones” Devam Dizisi Yolda!

17.06.2022 11:00
 Jon Snow’a Odaklanan “Game of Thrones” Devam Dizisi Yolda!

Kit Harington, orijinal dizideki olaylardan sonrasını anlatacak “Game of Thrones” projesinde sevilen rolüne geri dönüyor!

HBO’nun en büyük yapımlarından “Game of Thrones” için bir yan yapım daha planlanıyor. Bu projede, dizinin sevilen karakteri Jon Snow’un finalden sonra yaşadıklarına odaklanılacak. 

Kit Harington, projenin gerçekleşmesi durumunda rolü yeniden üstlenecek. Oyuncu, acımasız bir dünyada ailesinin soylu değerlerini korumak için mücadele eden Jon Snow rolüyle iki kez Emmy'ye aday gösterildi.

“Game of Thrones” dizisinin sekizinci ve son sezonunda Jon Snow, gerçek adının Demir Taht'ın potansiyel varisi Aegon Targaryen olduğunu keşfetti. Dizinin finalinde, Westeros'tan sürgün edildi ve eski hayatını geride bırakmak için Kuzey Duvarı'na gitti.

“Game of Thrones” ile vedalaşmasından bu yana Harington, 2021 yapımı “Eternals” filminde oynayarak Marvel Sinematik Evren’ine adım attı. Ayrıca yakın zamanda National Theatre'ın “Henry V” yapımında yer aldı. 

Hayatta kalan diğer “Game of Thrones” karakterleri de dönebilir

Gelişme, HBO'nun George R.R. Martin'in fantastik evrenini ele alışında ilgi çekici yeni bir yöne işaret ediyor; Disney Plus’ta yayınalanan Marvel veya Yıldız Savaşları dizileri gibi burada da karakterler üzerinden genişleyen bir evren kurabilirler. Ayrıca teoride proje, Arya Stark (Maisie Williams), Sansa Stark (Sophie Turner) ve Brienne of Tarth (Gwendoline Christie) gibi “Game of Thrones” evreninden hayatta kalan diğer karakterlerin yeniden ortaya çıkmasına kapı açabilir.

Çalışmaları süren yedi farklı “Game of Thrones” projesi var

Bu geliştirme haberi, 21 Ağustos'ta çıkacak olan “House of the Dragon” dizisine ek olarak, şu anda çalışmaları devam eden yedi “Game of Thrones” projesi olduğu anlamına geliyor. “House of the Dragon” Targaryen Hanedanı içindeki bir iç savaşın hikayesini anlatıyor ve orijinal yapımdan yaklaşık 200 yıl önce geçiyor.