Robert De Niro, Türk Sineması Hakkında Pek Bilgisi Olmadığını Söyledi!

27.06.2022 13:44
Robert De Niro, Türk Sineması Hakkında Pek Bilgisi Olmadığını Söyledi!

Robert De Niro, ortağı olduğu restoranın İstanbul şubesindeki etkinliğe katıldı!

Usta oyuncu Robert De Niro, ortağı olduğu zincir Japon restoranının İstanbul şubesindeki etkinliğine katılmak için Türkiye'ye geldi. Bu akosamda De Niro Şişli'deki bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda De Niro'ya restoran zincirinin CEO'su Fumihiro Tahara, şef ve ortağı Nobuyuki Matsuhisa’nın yanı sıra Türkiye'deki ortakları Baran Süzer ve Meir Teper eşlik etti.

Basın toplantısında Türk Sineması hakkında bir şey bilmediğini söyleyen De Niro, İstanbul’a hayranlığını da dile getirdi: “Şimdilik İstanbul’da film yapma planım yok ama tabii bu şehirde film yapmak harika olur. Önce bir senaryo lazım o da kolay değil. İstanbul’un coğrafi konumu muhteşem; Asya ile Avrupa’yı, Doğu'yu ve Batı'yı birbirine bağlıyor. İstanbul’da çekilen pek çok ilginç film oldu. Burada anlatılması gereken çok hikâye var, bu şehrin hikâyesini bir filmde yansıtmak gerek.”

Türk Sineması ile ilgili düşünceleri sorulduğunda ise De Niro: “Son zamanlarda çok fazla film izlemiyorum. Yakın zamanda izlediğim bir Türk filmi de hatırlamıyorum. Bu soruya cevap veremiyorum. Keşke buraya gelmeden önce Türk filmi izleseydim ama fırsatım olmadı. Bunun için özür dilerim.”

Robert De Niro, 4 Kasım’da David O. Russell’ın “Amsterdam” filmi ile seyirci ile buluşacak.