Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese Yeniden Bir Arada!

01.08.2022 12:48
Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese Yeniden Bir Arada!

Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese “The Wager” filmi için tekrar bir araya geliyor!

Leonardo DiCaprio ve yönetmen Martin Scorsese önümüzdeki yıl vizyona girecek olan “Killers Of The Flower Moon”un ardından “The Wager” filmi için tekrar bir araya geliyor.

“Killers Of The Flower Moon” gibi, bu yapım da David Grann'ın romanına dayanıyor ve Apple için geliştiriliyor.

Bu sefer, söz konusu olan kitap önümüzdeki Nisan'da raflarda olacak olan”The Wager: A Tale Of Shipwreck, Mutiny, And Murder.”

“The Wager”in konusu

1740'larda geçen “The Wager”ın hikayesi, bir deri bir kemik kalmış 30 erkekle birlikte yamalı bir teknenin Brezilya kıyılarına inmesiyle başlıyor. Bu adamlar, bir İspanyol gemisini kovalayan ve Güney Amerika'nın Patagonya bölgesindeki bir adaya düşen bir İngiliz gemisinin hayatta kalan mürettebatı. Bununla birlikte, altı ay sonra, Şili kıyılarında, ilkinden daha fazla hırpalanmış başka bir gemi ortaya çıkıyor, bu gemide ise üç denizci var ve diğer gemideki yolcuları isyancı olmakla suçluyorlar.

Suçlamalar ve karşı suçlamalar havada uçuşurken, İngiliz Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adada tam olarak ne olduğuna dair gerçeği ortaya çıkarmak için özel bir duruşma başlatıyor. Gezegendeki en aşırı iklimlerden birinde hayatta kalmak için mücadele eden bir kaptan ve mürettebatın hikayesini gözler önüne seriyor. Fakat daha da önemlisi kendi insan doğalarıyla savaşıyorlar…

Bu zorlayıcı hikayeyi kimin senaryolaştıracağı ise şimdilik belirsiz. Fakat, Scorsese’nin yine Eric Roth ile çalışması bir olasılık olabilir.

“The Killers Of The Flower Moon,” ise çekimlerini tamamladı ve yapım sonrası aşamada. 1920'lerin Oklahoma'sında geçiyor ve petrol zengini Osage Nation üyelerinin seri cinayetleri ile ilgili FBI soruşturmasını takip ediyor.