Sinemalar.com

Kara Köpekler Havlarken, İspanya'da !

Kara Köpekler Havlarken, İspanya'da !
27 Ekim 2009

23-31 Ekim tarihleri arası düzenlenen 54. SEMiNiCi - Valladoid Film Festivali\'nde yarışacak olan “KARA KÖPEKLER HAVLARKEN\"in yönetmenleri Mehmet Bahadır ER ve Maryna Gorbach, İspanya\'ya davet edildi.

 

Avrupanın en köklü festivallerinen olan 54. SEMiNiCi - Valladoid Film Festivali programında “KARA KÖPEKLER HAVLARKEN”in yanı sıra Angelopulos, Sam Mendes, Ken Loach ve Soderberg gibi önemli yönetmenlerin son filmleri de yarışıyor.

 

Başarılı kısa filmleriyle tanınan genç yönetmenler Mehmet Bahadır Er ve Ukraynalı yönetmen Maryna Gorbach\'ın birlikte yönettikleri ilk uzun metrajlı filmleri “KARA KÖPEKLER HAVLARKEN” seyirciyi içine çeken dinamik yapısı  ve başarılı oyunculukları ile beğeni toplamaya devam ediyor. Filmin oyuncularından Volga Sorgu 46. Antalya Altın Portakaldan ödülle dönmüştü.

 

Mehmet Bahadır Er, bir parçası olarak yaşadığı mahalleyi; şehir göçebeliği, güvenlik, rant, tutunamama ve yaşam mücadelesi kavramlarını, kendi işine sahip olup, düzenli hayat kurmak isteyen iki mahalle delikanlısı, Selim (Cemal Toktaş) ve Çaça\'nın (Volga Sorgu), İstanbul’un kıdemli çakalları Usta (Erkan Can) ve Sait (Ergun Kuyucu) arasından sıyrılıp hayat kurma mücadelesi üzerinden hareketli, huzursuz, gerçekçi bir tarzla irdeliyor. .

Tüm yorumlar (3)

Avatar
factual (Jön) | 14 Ocak 2010, 12:58

dipnot tan çok güzel bir iğneleme.  tebrikler. katılıyorum.

Cevap Yaz
0
0
NaturelBoy (Dublör) | 30 Ekim 2009, 17:42

Maksat ülkemizin tanıtılması değil, iyi tanıtılması. Umarım bu film bizi iyi bir şekilde temsil eder.

Cevap Yaz
0
0
dipnot (Jön) | 28 Ekim 2009, 14:29

Dilerim ülkemize ödüllerle dönmeyi başarırlar...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz