Tom Hanks, Sadece Dört Tane "Oldukça İyi" Film Yaptığını Söyledi!

29.09.2022 09:14
Tom Hanks, Sadece Dört Tane

Tom Hanks, uzun kariyerindeki sadece dört filmin oldukça iyi olduğunu yaptığını düşünüyor!

Tom Hanks, yakın zamanda verdiği bir röportajda, 100'e yakın filmde rol almış olsa da bunlardan yalnızca dördünün "oldukça iyi" olduğunu söyledi. Bu filmlerin hangileri olduğu ise bir gizem olarak kaldı.

Hanks, "Bir filmin nasıl yapıldığını kimse bilmiyor - herkes bildiğini düşünse de" dedi. "Bir sürü film yaptım -ki bence dördü oldukça iyi- ve filmlerin nasıl ortaya çıktığına hala hayret ediyorum. Bir fikrin kıvılcımından ekrandaki titrek görüntüye kadar tüm süreç bir mucize."

Hanks, ona en iyi erkek oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandıran “Forrest Gump” ve “Philadelphia” da dahil olmak üzere, kırk yıllık kariyeri boyunca sinema tarihinin önemli yapımlarında başrol olarak yer aldı. Hanks ayrıca "Yeni Hayat", "Büyük", "Er Ryan'ı Kurtarmak" ve "A Beautiful Day in the Neighborhood" filmleriyle Oscar'a aday gösterildi. Hanks’in bu etkileyici filmografisinde hangi dört filmi “oldukça iyi” olarak adlandırdığı ise belli değil. 

“Film yapmak, eşit oranda kendinden iğrenme duygusuna karşı savaşılan pek çok sevinç anından oluşan çok uzun bir süreç ve çok zor bir iş” dedi. “Dünyadaki en büyük ve bildiğim en kafa karıştırıcı iş.”

Gişe rekortmeni “Elvis” ve Disney'in bu yılki “Pinokyo” filminin yeniden çevriminde rol alan Hanks, 9 Mayıs 2023'te “The Making of Another Major Motion Picture Masterpiece” adlı ilk romanını yayınlamaya hazırlanıyor. Özete göre kitap, “devasa, yıldızlarla dolu, milyonlarca dolarlık bir süper kahraman aksiyon filmi ve ona ilham veren mütevazı çizgi roman” ile ilgili.