3.Antep Kısa Film Festivali (3.Akff) İçin Geri Sayım!

07.11.2022 13:29
3.Antep Kısa Film Festivali (3.Akff) İçin Geri Sayım!

Antep Kısa Film Festivali 'nin "Gel ses ver!" diyerek başladığı serüveni, kısa film ilgilileri ve heveslilerini üçüncü kez buluşturuyor. 
3.Antep Kısa Film Festivali 11-13 Kasım 2022 tarihlerinde Gaziantep Forum AVM Paribu Cineverse sinema salonlarında gerçekleşecek.
Bu yıl kısa film üretimine doğrudan katkı sağlamak için Ocak ayından bu yana “Yönetmenlik Üzerine” atölyelerinde 4 aya yayılan bir zamanla 16 kez katılımcılarla buluşuldu. Bu eğitimi temel alan Kısa Film Yapım Eğitimini Filmada Prodüksiyon ortaklığıyla gerçekleştirildi. Bu programda Antep’te yaşayan 22 kişiye, sinema profesyonellerinden Armağan Lale yapımcılık, Ceylan Özgün Özçelik yönetmenlik, Selda Taşkın kurgu ve Tunç Şahin senaryo yazma üzerine eğitimler verdi.
Bu yıl 163'ü belgesel 601 kısa film başvurusu aldık. big bang ve berisi yönetim kurulundan oluşan 3 kişilik bir ön eleme jürisi ile finalist filmleri belirlendi. Toplamda 22 kısa filmi yarışma bölümüne, 18 filmi de gösterim seçkiye dahil edildi. Ayrıca Antep'te çekilen / yönetmeni burada yaşayan filmlerin görünürlüğüne katkı sağlayabilmek için Yerel Seçki bölümünü oluşturuldu. Bu seçkide ise 8 film yer alıyor.
3.Antep Kısa Film Festivali’nde Oyuncu Devin Özgür Çınar, Senarist & Yönetmen Tunç Şahin ve Sunucu & Yapımcı Zeynep Ocak’ tan oluşan jüri En İyi Kısa Kurmaca ve En İyi Kısa Belgesel Film ödüllerinin sahiplerini belirleyecek. 
Kısıtlı imkanlarla gerçekleştirdiğimiz festivallerde ilk yıldan itibaren seçkide yer alan kısa filmlere destek olmak adına programdaki her film 400 TL gösterim ücreti ödenecek. En İyi Kısa Kurmaca ve En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü Sahipleri de 6.000 TL ödüle hak kazanacak.
Geçtiğimiz yıl ikincisin düzenlenen festivale 1.200 kişilik izleyici kapasitesi için 3.000'in üzerinde başvuru geldi. Yoğun talebi karşılamak için ek seanslar açıldı. Bu yıl da yoğun ilgi beklenen 3. AKFF’de izleyiciler, buradan program detayları ve bilet alımını gerçekleştirebilir.

Detaylı bilgi için www.bigbangveberisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.