95. Oscar Ödül Töreni’ni Jimmy Kimmel Sunacak!

08.11.2022 15:39
95. Oscar Ödül Töreni’ni Jimmy Kimmel Sunacak!

Bu seneki Oscar Ödül Töreni sunuculuğunu daha önce iki kez bu görevi üstlenen Jimmy Kimmel yapacak!

2023'te Oscar Ödül Töreni'ni ünlü komedyen ve sunucu Jimmy Kimmel suncak. En son beş yıl önce törenin sunuculuğunu yapan Kimmel'in dönüşü Akademi Ödülleri'nin arkasındaki baş yapımcılar olan Glenn Weiss ve Ricky Kirshner tarafından açıklandı.

"Jimmy Kimmel Live" programının sunucusu, 2017 ve 2018 yıllarında Oscar Ödül Töreni'nin emanet edildiği isim olmuştu. Kimmel, "Oscar'lara üçüncü kez ev sahipliği yapmak için davet edilmek ya büyük bir onur ya da tuzaktır. Her iki durumda da, herkes hayır dedikten sonra bana bu kadar çabuk sorduğu için Akademi'ye minnettarım." diyerek konuyla ilgili esprili bir açıklama yaptı.

Töreni eski ihtişamlı günlerine döndürmek isteyen Akademi’nin Oscar ve Emmy ödüllerine ev sahipliği yaptığında olumlu geri dönüşler almış Kimmel gibi tanıdık bir yüz seçmenin en güvenli yol olduğunu düşünmesi olası.

Geçtiğimiz yıl Amy Schumer, Wanda Sykes ve Regina Hall’un sunuculuğunu yaptığı 94. Oscar Ödül Töreni, ortalama 16,6 milyon izleyiciye ulaşarak daha önceki yıla kıyasla bir toparlanma gösterse de hala şimdiye kadarki en düşük izlenmelerinden biri. Kimmel'in 2018'deki önceki Oscar'ları ise ortalama 26.5 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Üyeler, bu yılki film listesi için 12-17 Ocak tarihlerinde oy kullanacak ve resmi adaylıklar 24 Ocak'ta açıklanacak. 95. Oscar Ödül Töreni, 12 Mart 2023 Pazar günü, Ovation Hollywood'daki Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşecek ve ABC'de ve dünya çapında 200'den fazla bölgede canlı olarak yayınlanacak.